Piłka nożna. Druga runda Pucharu Polski w podokręgu Malbork. Grom wygrał wysoko, Pomezania skromnie, a derby dla Błękitnych

Błyskawica Postolin
14 września był pucharową środą w naszym regionie. Odbyły się mecze drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu malborskiego podokręgu Pomorskiego ZPN. W Miłoradzu doszło do derbów powiatu.

Drużyny czwartoligowe z powiatu malborskiego bez problemu awansowały do kolejnej rundy PP w podokręgu Malbork. Teoretycznie na trudniejszego przeciwnika trafił Grom Nowy Staw, który zmierzył się z V-ligową Pogonią Prabuty. Trener dał więcej pograć zawodnikom, którzy po ośmiu kolejkach ligowych uzbierali mniej minut. Zespół z Nowego Stawu rozgromił beniaminka V ligi 7:2 (3:1), a bramki zdobyli: Michał Sadowski - 3, Mateusz Borowski - 2, Dariusz Staniaszek i Paweł Deja.

Pomezania Malbork spotkała się z A-klasową Błyskawicą Postolin. I w tym przypadku pierwsza jedenastka różniła się od składu wyjściowego na ostatni mecz IV ligi z Wikędem Luzino. Szansę z pewnymi wyjątkami dostali piłkarze, którzy do tej pory grali mniej w spotkaniach ligowych. Zabrakło m.in. Roberta Wesołowskiego i Tomasza Grabowskiego.
Pomezania w Postolinie grała w składzie: Pluciński - Mrozek (70 Wąs), Kielar, Skalski, Bochyński - Karniluk, Karczewski (46 Dryjas), Latkiewicz (46 Kajko), Nędza (60 Rapińczuk), Rabenda, Sobieraj.
Malborczycy wygrali 3:1 po dwóch bramkach Piotra Sobieraja i Sebastiana Wąsa.

W Miłoradzu w środę zmierzyli się dwaj piątoligowcy z powiatu malborskiego. Błękitni Stare Pole do przerwy prowadzili już 3:0 dzięki golom Kamila Piotrowskiego, Karola Kozaka i Dmytro Krasnoselskyiego (rzut karny). Druga połowa należała do Delty, którą stać było na zdobycie dwóch bramek, zatem po zwycięstwie 3:2 to ekipa ze Starego Pola cieszyła się z awansu.