Piłka nożna. Drużyny z powiatu malborskiego grały w niższych ligach

Pomezania Malbork zremisowała w klasie okręgowej, Delta Miłoradz pokonała lidera tabeli A-klasy, grały też zespoły B-klasowe.

Pomezania Malbork zremisowała na wyjeździe 3:3 z Szarżą Krojanty w 10 kolejce klasy okręgowej. Jeden punkt ocalił malborczykom Maciej Bełz strzelając gola w doliczonym czasie gry.

Na mecz do Krojant Pomezania pojechała osłabiona kadrowo. Trener Sebastian Ratajczyk miał na ławce rezerwowych tylko trzech zawodników z pola i bramkarza. W meczu zagrali: Dębowski – Jeleń, Wilk, Kobyliński (79 Owsianik), Dryjas, Linda (65 Galeniewski), Rekowski (56 Statkiewicz), Jurczyk, Konwa, Bełz, Sobieraj.

Pierwszego gola w spotkaniu strzelił Piotr Sobieraj (23 minuta). Pomezania utrzymała prowadzenie do 35 minuty meczu. Potem przegrywała już 1:2 (48 minuta) i 1:3 (78 minuta). Malborczykom udało się jednak doprowadzić do wyrównania. Dzięki golowi samobójczemu w 88 minucie "nawiązali kontakt" z gospodarzami, a w 92 minucie Maciej Bełz zdobył bramkę na 3:3.

W niedzielę Błękitni Stare Pole zmierzyli się na wyjeździe z Orłem Subkowy. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Pomezania w tabeli V ligi zajmuje 3 miejsce z 21 punktami na koncie i ze stratą 6 punktów do zajmującej pierwsze miejsce Chojniczanki II Chojnice. Błękitni są na 11 miejscu i zdobyli dotychczas 12 pkt.

***
A-klasa

Więcej powodów do zadowolenia mieli w sobotę (15 października) kibice Delty Miłoradz, którzy przyszli obejrzeć zwycięstwo swojej drużyny nad liderem tabeli Pogonią Prabuty. Podopieczni trenera Macieja Kędzierskiego wygrali 1:0 i są pierwszą drużyną, która w tym sezonie pokonała prabucian.

Dzięki te wygranej Delta zbliżyła się do lidera na 2 punkty i zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 17 pkt.

W innym meczu Jurand Lasowice Wielkie zremisował na swoim boisku 3:3 z LKS Waplewo. Podział punktów sprawił, że obie drużyny wciąż dzieli od siebie 1 pkt., a Jurand zajmuje 11 miejsce w 14-zespołowej tabeli.

***
B-klasa

Dwa mecze rozegrały w sobotę zespoły B-klasowe. Skra Kończewice rozgromiła na wyjeździe 4:0 Powiśle-Pawlice Rakowiec i awansowała na 5 miejsce w tabeli.

Real Myszewo zdobył jeden punkt remisując na wyjeździe 1:1 Wisłę Drewnica.

W niedzielę Nogat Malbork pokonał na wyjeździe 3:1 Błyskawicę Postolin.

Najwyżej w tabeli plasują się malborczycy, którzy w 8 meczach zdobyli 18 pkt. i zajmują trzecie miejsce ze stratą 6 pkt. do prowadzącego Ruchu Gościszewo. Skra zgromadziła 16 pkt., a Real jest ósmy z 9 pkt.