Piłka nożna. Grały drużyny z V ligi oraz A- i B-klasy [WYNIKI]

Pomezania Malbork zremisowała z Wdą Lipusz, a Błękitni Stare Pole zostali rozgromieni przez Żuławy Nowy Dwór Gdański w 26 kolejce V ligi. Grały też inne drużyny piłkarskie z powiatu malborskiego.

Pomezania Malbork zremisowała na wyjeździe 1:1 z Wdą Lipusz, choć do 90 minuty spotkania prowadziła 1:0 po golu Macieja Bełza, zdobytego w 61 minucie.

Malborczycy zajmują po 26 kolejce V ligi czwarte miejsce w tabeli z 49 punktami na koncie i tracą do liderującej Raduni Stężyca 7 pkt., przy czym Radunia ma do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz.

Kolejnym ligowym rywalem malborczyków będzie Powiśle II Dzierzgoń (7 miejsce, 36 pkt.). Spotkanie odbędzie się w Malborku w sobotę (27 maja) o godz. 17.

***

Błękitni Stare Pole doznali czwartej z rzędu wyjazdowej porażki w klasie okręgowej. Tym razem zostali rozgromieni na wyjeździe aż 0:6 przez Żuławy Nowy Dwór Gdański.

Błękitni zajmują obecnie trzynaste miejsce w tabeli (25 pkt.), ostatnie nad strefą spadkową do A-klasy. W następnej kolejce nie będą mieli łatwego zadania, by poprawić swoją sytuację ligową, bo do Starego Pola przyjedzie lider ze Stężycy. Spotkanie rozpocznie się w sobotę (27 maja) o godz. 15.

***
Dwunaste zwycięstwo w A-klasie zdobyła Delta Miłoradz, która 22 kolejce okazała się lepsza od LKS Waplewo. Miłoradzanie wygrali 3:0. W pierwszej połowie bramkę dla gospodarzy zdobył Mateusz Pogorzelski, a po zmianie stron boiska bramkarza LKS pokonali Kajetan Kędzierski i Robert Modrzejewski.

Delta ma już tylko iluzoryczne szanse na awans do V ligi, co było celem klubu w trwającym sezonie. Drużyna w 22 kolejkach zgromadziła 39 pkt. i zajmuje szóste miejsce w tabeli. Traci 10 pkt. do liderującej Spójni Sadlinki oraz 7 pkt. do drugiej Wisły Tczew. Do zakończenia rozgrywek zostały już tylko cztery kolejki.

Następnym rywalem Delty będzie Świt Radostowo (9 miejsce, 27 pkt.). Mecz wyjazdowy rozpocznie się w niedzielę o godz. 18.

***

Ze spadkiem do B-klasy pogodził się już Jurand Lasowice Wielkie, który w tym roku obchodzi 70 rocznicę powstania. Lasowiczanie zamykają tabelę A-klasy z 7 pkt. na koncie, a w ostatniej kolejce zostali rozgromieni u siebie przez ligowego średniaka - Świt Radostowo - aż 9:1.

Jedynego gola dla gospodarzy, przy stanie 0:7, zdobył w 78 minucie Dawid Polus.

W sobotę o godz. 17 Jurand podejmie Błękitnych Kmiecin (4 miejsce, 42 pkt.).

***

W B-klasie spośród drużyn z powiatu malborskiego najlepiej sobie radzi Nogat Malbork, który po 22 kolejkach zajmuje trzecie miejsce w tabeli z 42 pkt. Trzy oczka piłkarze z Malborka dołożyli do swojego konta po wyjazdowym meczu z Wisłą Drewnica, wygranym 3:2.

Gole dla Nogatu strzelili: Łukasz Kaniecki, Paweł Kaniecki i Bartłomiej Skotarek.

Kolejnym rywalem malborczyków będzie Tęcza Szropy (10 miejsce, 20 pkt.). Mecz odbędzie się przy ul. Toruńskiej w Malborku w sobotę o godz. 15.

***

Z Tęczą Szropy na wyjeździe wygrali w ostatniej kolejce zawodnicy Realu Myszewo. Drużyna z gminy Nowy Staw strzeliła rywalom cztery gole (Daniel Skoneczny, Piotr Lauryn, Dawid Gogola, jedno trafienie samobójcze), tracąc dwa.

Po 22 kolejce Real zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli z 25 pkt. W następnej rundzie myszewianie podejmą Powiśle Pawlice-Rakowiec (6 miejsce, 37 pkt.). Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godz. 18.

***

Powodów do zadowolenia nie mają po ostatnim meczu zawodnicy Skry Kończewice, którzy przegrali na wyjeździe aż 1:8 z wiceliderem tabeli - Rodłem Trzciano. Jedynego gola dla Skry zdobył Marek Pawlaczyk w 67 minucie, już przy stanie 0:6.

W niedzielę piłkarzy z Kończewic (8 miejsce, 33 pkt.) czeka mecz z sąsiadem w tabeli - Olimpią Sztum. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o godz. 14.

***

W 29 kolejce IV ligi nie grał Grom Nowy Staw (3 miejsce, 57 pkt.), który pauzował z powodu wycofania się z rozgrywek Rodła Kwidzyn. Kolejny mecz nowostawianie rozegrają na własnym boisku w sobotę o godz. 15 z Aniołami Garczegorze (15 miejsce, 29 pkt.).