Piłka nożna. Grom i Pomezania zagrały z trzecioligowcami. Porażka i zwycięstwo

Konrad Sosiński Fotografia
Czwartoligowcy z powiatu malborskiego w sobotę (23 lipca) rozegrali sparingi z drużynami III ligi. Grom Nowy Staw przegrał u siebie 2:3 z GKS Przodkowo, a Pomezania Malbork pokonała na wyjeździe 3:0 KP Starogard Gdański.

Sparing z GKS Przodkowo był dla Gromu trzecim meczem kontrolnym. Dużo działo się w pierwszej połowie spotkania. Padała bramka za bramką. Zaczęli gospodarze, a konkretnie Mateusz Borowski, który trafił w 10 minucie. Dla zawodnika sprowadzonego z Gedanii Gdańsk to pierwszy gol w barwach drużyny z Nowego Stawu.

Rywale wyrównali siedem minut później, ale miejscowi bardzo szybko odzyskali prowadzenie; po pięknym strzale Sebastiana Gwoździa z 40 metrów piłka wpadła w „okienko”. GKS Przodkowo doprowadził do remisu w 24 minucie i wynikiem 2:2 zakończyła się pierwsza połowa. W końcówce spotkania – w 86 minucie – goście zdobyli zwycięską bramkę.

Pomezania Malbork w sobotę zakończyła krótkie, ale bardzo intensywne zgrupowanie dochodzeniowe, które zostało podsumowane wyjazdowym sparingiem w Starogardzie Gdańskim. Mecz trwał bardzo nietypowo, bo 3x60 minut. Malborczycy wygrali 3:0 po bramkach Sebastiana Wąsa, Marcina Bochyńskiego i Konrada Nędzy.

- Jestem bardzo zadowolony, że zakończyliśmy zgrupowanie meczem z mocnym zespołem i mimo bardzo ciężkiej pracy w mijającym tygodniu pokazaliśmy dobrą piłkę. Zadowolony jestem z postawy wszystkich zawodników – mówił po sparingu Paweł Budziwojski, trener Pomezanii.

Piłka nożna. Pomezania Malbork w ciągu dwóch dni rozegrała d...