Piłka nożna. Grom Nowy Staw przegrał w derbach powiatu malborskiego z Pomezanią Malbork 0:5

W 25 kolejce IV ligi pomorskiej doszło w środę (5 kwietnia) do derbów powiatu malborskiego. Grom Nowy Staw przegrał u siebie z Pomezanią Malbork 0:5.

IV liga. Grom Nowy Staw - Pomezania Malbork 0:5 (0:2)

Od początku mecz był bardzo wyrównany. Obie drużyny próbowały stworzyć sytuacje bramkowe, ale bez większego zagrożenia. Zmieniło się to w 23 minucie. Na prawej stronie boiska przy linii bocznej do podania doszedł Robert Wesołowski i dośrodkował w pole karne. Obrona piłkę wybiła, najszybciej doskoczył do niej Dawid Karczewski i plasowanym strzałem z około 18 m przy słupku zaskoczył Dawida Lelenia.

Potem obraz gry niewiele się zmienił. Nadal trwała zacięta walka, aż tuż przed przerwą malborczycy podwyższyli prowadzenie po tym, jak w polu karnym został sfaulowany Wesołowski. Z 11 metrów pod poprzeczkę, myląc Lelenia, uderzył Tomasz Grabowski.

W pierwszych minutach drugiej połowy inicjatywa należała do gospodarzy, jednak nie potrafili spożytkować przewagi, którą uzyskali. Natomiast goście byli praktycznie bezlitośni, gdy tylko nadarzył się cień szansy na gola. Co prawda, najpierw Grabowski po dośrodkowaniu Mateusza Latkiewicza trafił z kilku metrów w bramkarza Gromu, ale w 68 minucie najlepszy strzelec Pomezanii odebrał miejscowym nadzieję na dobry wynik. Uwolnił się spod opieki Tomasza Panka i stoper nowostawskiej drużyny sfaulował go w polu karnym. Za chwilę musiał opuścić boisko z czerwoną kartką, a Tomasz Grabowski w 70 minucie po raz drugi wykorzystał „jedenastkę” i Pomezania prowadziła już 3:0.

Wtedy już przewaga gości nie podlegała dyskusji. W 84 minucie było 4:0 po zamieszaniu w polu karnym. Uderzał Sebastian Wąs, bramkarz obronił, ale przy dobitce Kamila Dryjasa był bezsilny. Osłabiony Grom w końcówce stracił jeszcze jednego gola. Tym razem z rzutu karnego trafił Adrian Włoch.

Grom: Leleń – Polański, Błażek, Panek, Jędrzejewski – Sadowski (46 Dudzik), R. Zieliński (75 Włodarczyk), D. Zieliński, Stanikowski (46 Pietrzyk), Hołtyn – Borowski.

Pomezania: Pelcer – Wąs, Włoch, Marszałek, Rapińczuk – Nędza (55 Latkiewicz), Karniluk (62 Dryjas), Karczewski (65 Kielar), Klinkosz, Wesołowski (72 Bochyński) – Grabowski (79 Rabenda).

Podopieczni trenera Pawła Budziwojskiego wygrali wszystkie 6 meczów w rundzie wiosennej, nie tracąc nawet bramki, i zajmują 2 miejsce w tabeli (55 pkt).
Kolejne mecze Grom i Pomezania rozegrają 15 kwietnia.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0