Piłka nożna. Grom Nowy Staw rozgromił w sparingu A-klasową drużynę z Kadyn

Konrad Sosiński Fotografia
W czwartym sparingu w okresie przygotowawczym IV-ligowy Grom Nowy Staw nie miał zbyt wymagającego przeciwnika. Rozgromił Dąb Kadyny 10:1.

Sparingowy przeciwnik, którego nowostawianie podjęli w środę (27 lipca), jest beniaminkiem jednej z grup warmińsko-mazurskiej A-klasy. Na stadionie w Nowym Stawie szybko uwidoczniła się różnica poziomów. Gospodarze objęli prowadzenie w 7 minucie, do przerwy prowadzili 5:1, a w drugiej połowie dołożyli pięć bramek, nie tracąc żadnej.

Po dwie bramki dla Gromu zdobyli w tym spotkaniu: Mateusz Przybylski, Mateusz Borowski i Paweł Deja, a po jednej: Dariusz Staniaszek, Norbert Hołtyn, Jakub Stanikowski, Dawid Zieliński.

Ten sparing nie daje pełnego obrazu przygotowań do sezonu, ale...
- Chcieliśmy zagrać z trochę słabszym przeciwnikiem, żeby dać szansę pokazać się wszystkim zawodnikom. Zgłosiło się do nas jeszcze kilku chłopaków, których sprawdzamy, m.in. dwóch z Lechii Gdańsk, jeden z Gniewina - mówi Grzegorz Obiała, trener Gromu.

Przypomnijmy, że do tej pory nowostawski klub zakontraktował m.in. Mateusza Borowskiego, Pawła Deję, Dawida Zielińskiego, Roberta Zielińskiego, Tomasz Panek.
W najbliższą sobotę (30 lipca) Grom weźmie udział w trójmeczu w Kwidzynie z V-ligową Suprą oraz A-klasową Amatorką Mikołajki Pomorskie. Po tych grach kadra już ostatecznie się wykrystalizuje.

Do inauguracji rozgrywek ligowych pozostało coraz mniej czasu. Pierwszy mecz Grom rozegra przed swoją publicznością 6 sierpnia o godz. 13 z Gryfem Wejherowo.

Piłka nożna. Grom Nowy Staw w pierwszym sparingu zremisował ...