Piłka nożna. Grom Nowy Staw uległ na wyjeździe Gryfowi Słupsk. Nowostawianie grają też w UEFA Regions' Cup

Konrad Sosiński Fotografia
W 5 kolejce grupy mistrzowskiej IV ligi Grom Nowy Staw przegrał na wyjeździe 0:1 z Gryfem Słupsk. W następnej kolejce nowostawian znów czeka wyjazd. U siebie zagrają dopiero 28 maja, a wcześniej kilku z nich wystąpi w kolejnym meczu kadry Pomorskiego ZPN w UEFA Regions' Cup.

W sobotę (14 maja) w Słupsku kibice nie obejrzeli bramek. W drugiej połowie piłka dwa razy wpadła do siatki, ale sędzia uznał tylko trafienie z 56 minuty, kiedy to Gryf objął prowadzenie. Goście z Nowego Stawu popełnili błąd przy wyprowadzaniu akcji i nadziali się na kontrę.

- To był wyrównany mecz. Właściwie mógł paść każdy wynik. W 90 minucie doprowadziliśmy do wyrównania po strzale Mateusza Niedźwieckiego, ale sędzia odgwizdał spalonego. Wydaje mi się, że jeśli był spalony, to mocno naciągany. Szkoda, bo to drugi mecz z rzędu, którego nie musieliśmy przegrać – mówi Grzegorz Obiała, trener Gromu.

Przypomnijmy, że tydzień wcześniej nowostawianie ulegli na swoim boisku 1:2 Bytovii Bytów. Prócz tego, mają na koncie 2 zwycięstwa i 1 remis.

Grom w meczu z Gryfem Słupsk: Leleń – Polański (70 Staniaszek), Kielar, Błażek, Gwóźdź (75 Danielak) – Manke, Jędrzejewski, Bać (75 Karniluk), Karczewski (75 Gruszewski), Niedźwiecki – Hołtyn.

Do zakończenia rozgrywek pozostały cztery kolejki. W następnej nowostawianie znowu zagrają na wyjeździe – z Kaszubią Kościerzyna. Najbliższe spotkanie u siebie zespół Grzegorza Obiały rozegra 28 maja o godz. 13 z Gryfem Wejherowo.

Wcześniej swój mecz w UEFA Regions' Cup rozegra reprezentacja Pomorskiego ZPN seniorów, której trenerami są Grzegorz Obiała, Marek Szczeciński i Ireneusz Stencel, a w składzie jest kilku zawodników Gromu. To rozgrywki dla piłkarzy, którzy nigdy nie podpisali profesjonalnego kontraktu, dlatego reprezentacje składają się głównie z piłkarzy IV-ligowych i z niższych lig.

W pierwszym spotkaniu, które odbyło się 10 maja w Nowym Stawie, Pomorze zremisowało 2:2 z kadrą Kujawsko-Pomorskiego ZPN. Rewanż 24 maja w Bydgoszczy. Zwycięzca dwumeczu spotka się ze zwycięzcą z pary Zachodniopomorski ZPN – Wielkopolski ZPN. Kolejnym etapem będzie udział w mistrzostwach Polski UEFA Regions' Cup.