Piłka nożna. Grom Nowy Staw w 15 kolejce IV ligi wygrał w Bytowie. Dwie bramki Mateusza Borowskiego

Konrad Sosiński Fotografia
Siódme zwycięstwo w sezonie odniósł czwartoligowy Grom Nowy Staw. W niedzielne popołudnie (30 października) drużyna z powiatu malborskiego pokonała na wyjeździe 2:1 Bytovię Bytów.

Mecz z rywalem z dolnej strefy tabeli IV ligi od początku toczył się pod dyktando gości z Nowego Stawu. Szybko, bo w 9 minucie Grom objął prowadzenie po akcji Norberta Hołtyna, który pobiegł prawą stroną boiska i zagrał wzdłuż bramki do Mateusza Borowskiego. Napastnikowi nowostawskiego zespołu pozostało dopełnić formalności.

Tuż przed przerwą goście zapewnili sobie jeszcze bardziej komfortową sytuację na drugą część spotkania. W 44 minucie Borowski podwyższył wynik z rzutu karnego, a duży udział przy tym golu miał Adrian Polański, wcześniej brutalnie sfaulowany w „szesnastce”.

Do 80 minuty nowostawianie w pełni kontrolowali sytuację na boisku, a wtedy...

- Zawodnikowi gospodarzy wyszedł „strzał życia”, jak to się mówi, „stadiony świata”. Piłka odbiła się od dwóch słupków. Do tego momentu mieliśmy mecz pod kontrolą, ale po stracie bramki końcówka zrobiła się nerwowa. Skupiliśmy się na tym, żeby „dowieźć” wynik, chociaż stworzyliśmy sobie jeszcze jedną bardzo dobrą okazję – relacjonuje Grzegorz Obiała, trener Gromu.

Grom: Leleń – Polański, D. Zieliński, Panek, Gwóźdź – Sadowski (60 Stanikowski), Jędrzejewski, R. Zieliński (88 Błażek), Deja (75 Przybylski) – Hołtyn, Borowski (85 Gruszewski).

W 16 kolejce nowostawianie zagrają na swoim boisku. 5 listopada o godz. 12 podejmą przy ul. Sportowej Jantar Ustka, który z 4 punktami na koncie zamyka IV-ligową tabelę.

Piłka nożna. Delta Miłoradz lepsza od Błękitnych Stare Pole ...