Piłka nożna. Olimpico Malbork w kolejnej fazie mistrzostw Polski U13 i finale wojewódzkim Pucharu Tymbarku

rk
Drużyna Olimpico Malbork zajęła drugie miejsce w pomorskim etapie eliminacji do mistrzostw Polski U13, ale to też dało jej awans do kolejnego etapu rozgrywek.

O tym, że Olimpico zostanie wicemistrzem województwa pomorskiego, zdecydowała porażka 1:4 z Błękitnymi Wejherowo podczas turnieju w Malborku.
- Niestety, w tym roku nie zdobyliśmy tytułu mistrza województwa. Drużyna Błękitnych całkiem zasłużenie wygrała, a bramkę dla nas zdobyła Maria Ostopinka - komentuje Jerzy Wnuk-Lipiński, trener Olimpico.

Olimpico grało w składzie: Stankowska, Zientarska, Zyra, Strycharz, Duch, Krzyżanowska, Dolna, Ostopinka, Miotk, Rotter, Gałązka, Włodarczyk, Gniba.
Makroregionalny etap eliminacji MP U13 odbędzie się w kwietniu przyszłego roku.

Trwa też już kolejna edycja ogólnopolskiego turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Dwie drużyny Olimpico awansowały do finałów wojewódzkich. Zespół U12 grał w składzie: Strycharz, Duch, Miotk, Ostopinka, Dolna, Krzyżanowska, Dziedzic, Lis, Włodarczyk, Płotka.
W kategorii do 10 lat awans wywalczyła drużyna: Sandra Cymerman. Dominika Olkowicz, Lena Jędraszek, Hanna Jędraszek, Oliwia Karpińska, Wiktoria Zduńczyk, Zuzanna Cybulska.