Piłka nożna. Pomezania Malbork i Grom Nowy Staw z kolejnymi zwycięstwami w IV lidze

Norbert Hołtyn zdobył jedyną bramkę w wyjazdowym meczu Gromu Nowy Staw z Aniołami Garczegorze. Radosław Konczyński
Obie drużyny z powiatu malborskiego wygrały swoje wyjazdowe mecze w 31 kolejce IV ligi pomorskiej. Rywale do łatwych nie należeli, ale Pomezania Malbork pewnie pokonała 4:0 rezerwy Chojniczanki Chojnice, a Grom Nowy Staw wygrał z Aniołami Garczegorze.

Anioły Garczegorze – Grom Nowy Staw 0:1 (0:0)

Pierwsi w sobotę (13 maja) rozegrali swoje spotkanie piłkarze Gromu Nowy Staw. Pokonali w Bożympolu Wielkim drużynę Aniołów Garczegorze 1:0. Jak relacjonuje trener Grzegorz Obiała, wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku. W pierwszej połowie goście bezdyskusyjnie dominowali, ale nie potrafili przełożyć tej przewagi na gole.

Już do przerwy powinniśmy ten mecz „zamknąć”. Naliczyłem z dziesięć dobrych sytuacji, z czego 3-4 takie, które musisz wykorzystać – mówi Grzegorz Obiała.

Zaraz na początku drugiej połowy, w 48 minucie, gola po dośrodkowaniu strzelił Norbert Hołtyn. Grom miał kolejne okazje, nawet do pustej bramki, ale nie udało się już podwyższyć wyniku. Dążący do wyrównania gospodarze z czasem zaczęli przejmować inicjatywę.

- W ostatnich 20 minutach wdarło się trochę chaosu, a w końcówce było nerwowo, mimo że przeciwnik jakichś wielkich sytuacji sobie nie wypracował. Cieszy zwycięstwo na trudnym terenie, bo chociaż Anioły tę rundę mają słabszą, to zawsze są zespołem trudnym do pokonania. Są waleczni i grają twardo – mówi Grzegorz Obiała.

Grom: Fabiszewski – Polański, Błażek, D. Zieliński, Pietrzak (70 Panek) – Urbański (50 Jędrzejewski), R. Zieliński (80 Ressel), Hołtyn, Stanikowski, Sadowski – Borowski (85 Bohdan).

Chojniczanka II – Pomezania Malbork 0:4 (0:2)

Pomezania Malbork wygrała 21 mecz w sezonie. Bez większego problemu poradziła sobie na wyjeździe z Chojniczanką II Chojnice, pokonując ją 4:0 (2:0). Spotkanie ułożyło się bardzo dobrze dla gości, bo już w 6 minucie objęli prowadzenie po strzale Roberta Wesołowskiego z woleja zza „szesnastki”. Kapitan Pomezanii przed przerwą trafił jeszcze raz. Po przerwie dwie bramki dla Pomezanii zdobył Konrad Nędza.

W 32 kolejce Grom (3 m., 62 pkt) podejmie 20 maja o godz. 15.30 rezerwy Chojniczanki. Pomezania (2 m., 68 pkt) tego samego dnia o godz. 17 zagra ze Spartą Sycewice.