Piłka nożna. Pomezania Malbork po pierwszym sparingu. Pierwsza tercja dla Żuław, pozostałe dla gospodarzy

Malborska Pomezania rozegrała pierwszy sparing w okresie przygotowawczym do sezonu w IV lidze. We wtorkowy wieczór (12 lipca) na stadionie przy ul. Parkowej pokonała 3:1 Żuławy Nowy Dwór Gdański.

Ponad 20 piłkarzy miał do dyspozycji trener Paweł Budziwojski podczas wtorkowego meczu kontrolnego, który składał się z trzech tercji po 30 minut. Kibice mogli zobaczyć w drużynie Pomezanii m.in. Dawida Karczewskiego, Krystiana Kielara i Marcina Karniluka, którzy na pewno przejdą do Malborka z Gromu Nowy Staw.

Na pozycji stopera zaprezentował się też Mateusz Bany, były zawodnik nowostawskiego czwartoligowca, ale jeszcze nie zapadła decyzja o ewentualnym transferze. Sprawdzani też byli inni piłkarze, którzy mogliby przejść do Pomezanii.

- Była to świetna okazja, aby przyjrzeć się zawodnikom testowanym, szczególnie pierwsza tercja pokazała, że wielu zawodników grało ze sobą pierwszy raz i schodziliśmy na pierwsza przerwę przegrywając 0:1 – relacjonuje Paweł Rybarczyk, dyrektor MKS Pomezania.

Piątoligowe Żuławy okazały się wymagającym przeciwnikiem. Mimo że przyjechały z krótką ławką, grały bardzo ambitnie. Prowadzenie objęły po rzucie rożnym i strzale głową. Pomezania dwie bramki zdobyła w drugiej tercji. Wyrównał Piotr Sobieraj, który wygrał walkę o piłkę już w polu bramkowym i sprytnie dzióbnął ją po długim rogu. Na 2:1 wynik podwyższył Kamil Dryjas, który z kilkudziesięciu centymetrów skierował piłkę do siatki po płaskim uderzeniu Tomasza Grabowskiego obok bramkarza. Gdyby nie to zamknięcie akcji, gola by nie było. W trzeciej tercji rezultat ustalił zawodnik testowany.

Ten sparing dał trenerowi Pawłowi Budziwojskiemu kilka odpowiedzi co do przydatności kilku zawodników do kadry pierwszego zespołu, która praktycznie została ustalona – dodaje Paweł Rybarczyk.

Na tę chwilę wiadomo, że prócz Karniluka, Karczewskiego i Kielara do zespołu dołączy 20-letni Wiktor Klinkosz, defensywny pomocnik sprowadzony z IV-ligowej Kaszubii Kościerzyna. Zastąpi Mateusza Daukszysa, któremu obowiązki zawodowe nie pozwalają na kontynuację gry w piłkę. Z drużyną pożegnali się też Sławomir Ziemak, Mateusz Sroka i Tomasz Owsianik.

Kolejny sparing Pomezania rozegra w najbliższą sobotę (16 lipca) na wyjeździe ze Stolemem Gniewino. Natomiast u siebie spotka się 20 lipca o godz. 17 z Radunią Stężyca. Będzie to drugi zespół uzupełniony zawodnikami z szerokiej kadry drugoligowca.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0