Piłka nożna. Pomezania Malbork straciła pierwsze punkty wiosną. Grom Nowy Staw przerwał serię bez zwycięstwa

W 26 kolejce IV ligi pomorskiej Pomezania Malbork przegrała w sobotę (15 kwietnia) przy Toruńskiej z Jaguarem Gdańsk. Grom Nowy Staw zdobył natomiast trzy punkty w wyjazdowym meczu z Gryfem Słupsk.

Pomezania Malbork - Jaguar Gdańsk 1:2 (0:2)

Pomezania do tej pory w rundzie wiosennej IV ligi tylko wygrywała, ale po sześciu zwycięstwach z rzędu musiała przełknąć gorycz porażki. W sobotni wieczór jako wicelider tabeli podejmowała Jaguara Gdańsk i przegrała 1:2.

Ja ciągle powtarzam: my jesteśmy beniaminkiem i uczymy się tej ligi. Ktoś nas stawia w roli faworyta, ale pytam: na jakiej podstawie? Jaguar to bardzo dobry zespół, a obecne miejsce w tabeli nie odzwierciedla jego możliwości. Było wiadomo, że postawią trudne warunki – mówi Paweł Budziwojski, trener Pomezanii.

Obie bramki dla gości zdobył w pierwszej połowie Marcel Mich. W 5 minucie strzałem z lewej strony pola karnego wykończył składną zespołową akcję Jaguara. W 25 minucie dostał miękkie dośrodkowanie ze środkowej strefy boiska i uderzeniem głową pokonał Dawida Pelcera. W drużynie malborskiej bardzo dobrą okazję jeszcze przed przerwą miał Tomasz Grabowski, który w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza, jednak za mocno i piłka przeleciała nad poprzeczką.

W drugiej połowie gospodarze zagrali lepiej. Już na początku Marcin Bochyński postraszył gości strzałem po długim rogu, ale chybił. Malborczycy przeważali, ale gdańszczanie nie zamierzali tylko się bronić. Dwukrotnie Pomezanię bardzo dobrymi interwencjami uratował Pelcer. Bramka kontaktowa dla miejscowych padła dopiero w 4 minucie doliczonego czasu gry. Grabowski wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na nim samym.

- Przespaliśmy pierwszą połowę. Jaguar, szczególnie właśnie do przerwy, był bardziej konkretny. Przystąpił do meczu dobrze nastawiony, zorganizowany, a my chyba myśleliśmy, że ten mecz sam się wygra. Niechlujstwo z tyłu, za dużo błędów, brakowało też bramki kontaktowej wcześniej zdobytej. Z przebiegu spotkania Jaguar jak najbardziej zasłużył na zwycięstwo. W drugiej połowie zrobiłem kilka zmian, dałem pograć młodych chłopakom. Ja nie wariuję, nie podniecam się po zwycięstwach i nie robię dramatu z porażek – komentuje Paweł Budziwojski.

Pomezania: Pelcer – Wąs, Włoch, Marszałek, Rapińczuk (46 Marendowski) – Karniluk (46 Bochyński), Karczewski (46 Dryjas), Klinkosz (71 Wolf), Latkiewicz (56 Gucwa), Wesołowski – Grabowski.

Gryf Słupsk - Grom Nowy Staw 0:1 (0:1)

Grom odniósł ważne zwycięstwo w wyjazdowym spotkaniu z Gryfem Słupsk. Ważne, bo przerwał serię trzech meczów bez wygranej (dwie porażki i remis). Jedyna bramka padła w 37 minucie po tym, jak Mateusz Borowski dostał prostopadłe podanie i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

- Przewagę w tym meczu miał Gryf, a nam zależało na tym, żeby nie stracić bramki i szukać bramki. Skupiliśmy się na dobrej grze w defensywie i kontratakach, bo we wcześniejszych meczach za bardzo się otwieraliśmy i zostaliśmy skarceni. Cały zespół zapracował na to zwycięstwo. Wiadomo, że trochę odetchnęliśmy dzięki tym trzem punktom – mówi Grzegorz Obiała, trener drużyny z Nowego Stawu.

Grom: Leleń – Polański, Błażek, D. Zieliński, Bohdan – Urbański (90+1 Rawiński), Stanikowski, R. Zieliński, Ressel (20 Włodarczyk), Dudzik (50 Pietrzak) – Borowski.

Pomezania (55 pkt) pomimo porażki utrzymała 2 miejsce, a Grom (49 pkt) podskoczył na czwarte. W 27 kolejce malborczycy pojadą 23 kwietnia do lidera, Wikędu Luzino (64 pkt), a nowostawianie dzień wcześniej zagrają na wyjeździe z Jaguarem. Wcześniej – 19 kwietnia – obie drużyny z powiatu malborskiego wystąpią w 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Pomezania o godz. 17 podejmie trzecioligowy Stolem Gniewino. Grom znowu jedzie do Słupska na mecz z Gryfem.