Piłka nożna. Pomezania Malbork w 29 kolejce IV ligi wysoko pokonała rezerwy Arki Gdynia, a Grom Nowy Staw wygrał w Pruszczu Gdańskim

Konrad Sosiński Fotografia
Pomezania Malbork i Grom Nowy Staw w 29 kolejce IV ligi pomorskiej zagrały na wyjeździe. Malborczycy rozgromili Arkę II Gdynia, chociaż pierwsza połowa nie wskazywała na tak wysokie zwycięstwo. Nowostawianie pomimo drobnego problemu przed przerwą spokojnie zgarnęli komplet punktów w meczu z Czarnymi Pruszcz Gdański.

Arka II Gdynia - Pomezania Malbork 0:5 (0:1)

Mecz w Gdyni otwierał 29 kolejkę IV ligi pomorskiej. Tuż przed godz. 13 malborczycy mogli już świętować kolejną wygraną.

- Sam jestem pozytywnie zaskoczony. Spodziewałem się trudnego meczu. Ale nie powiedziałbym też, że to było łatwe zwycięstwo. Arka to zespół wybiegany, dobrze grający piłką. Pierwsza połowa była wyrównana, nic nie wskazywało na to, że będzie łatwo, ale w drugiej całkowicie zdominowaliśmy przeciwnika – opowiada Paweł Budziwojski, trener Pomezanii Malbork.

Do przerwy goście prowadzili 1:0 po bramce Tomasza Grabowskiego, który w 42 minucie zrobił pożytek z bardzo dobrego podania Mateusza Latkiewicza za plecy obrońców. W drugiej połowie już w 46 minucie wynik w zamieszaniu, do którego doszło w polu karnym po wrzutce z rzutu rożnego, podwyższył Konrad Nędza. Trzeci gol to zasługa Roberta Wesołowskiego, który został sfaulowany w polu karnym, i Grabowskiego, który wykorzystał „jedenastkę”. Pierwsze uderzenie bramkarz Arki II obronił, ale przy dobitce najlepszego strzelca Pomezanii był już bezradny. Na 4:0 w 66 minucie trafił Marcin Karniluk po akcji Kacpra Rapińczuka, a rezultat ustalił w 89 minucie Piotr Marszałek po dośrodkowaniu Latkiewicza z rzutu rożnego.

Mateusz Latkiewicz zasłużył na wyróżnienie, tak jak cały blok defensywny. W tej rundzie straciliśmy tylko dwie bramki – mówi Paweł Budziwojski. - Ale muszę pochwalić całą drużynę za mecz z rezerwami Arki. Graliśmy bardzo mądrze, z polotem, stworzyliśmy dużo ciekawych akcji. Bardzo się też cieszę, że zagrało aż sześciu młodzieżowców.

Pomezania dopisała więc sobie ósme zwycięstwo w dziesiątym meczu rundy wiosennej i dziewiętnaste w całym sezonie. Jest wiceliderem tabeli.

- Będę powtarzał, że jak na beniaminka to jest fenomenalny wynik. Przypomnę też, że w przerwie zimowej nie mieliśmy żadnych wzmocnień, a w 90 procentach jest to zespół, który zrobił awans z „okręgówki” - dodaje trener malborskiej drużyny.

Pomezania: Pelcer – Wąs (78 Mrozek), Włoch, Marszałek, Rapińczuk (68 Marendowski) – Nędza, Latkiewicz, Dryjas (65 Gucwa), Karniluk, Wesołowski (70 Rabenda) – Grabowski (68 Bochyński).

W kolejnym meczu malborczycy w ramach 30 kolejki podejmą Anioły Garczegorze. Spotkanie odbędzie się 6 maja o godz. 17 na Stadionie Miejskim przy ul. Toruńskiej.

Czarni Pruszcz Gdański - Grom Nowy Staw 2:5 (2:4)

Grom Nowy Staw w 29 kolejce również zdobył pięć bramek. Pokonał na wyjeździe 5:2 Czarnych Pruszcz Gdański. Mecz bez większej historii, chociaż mogłoby się zdawać, że w pierwszej połowie goście mieli pewien problem.

To nie tak, gospodarzom wyszły dwa strzały i ze stanu 1:0 dla nas zrobiło się 1:2 – mówi Grzegorz Obiała, trener nowostawskiego Gromu.

Goście szybko objęli prowadzenie za sprawą Roberta Zielińskiego, ale potem Czarni zdołali i wyrównać, i zdobyć kolejną bramkę. Jednak to wszystko, na co było ich stać. Nowostawianie jeszcze do przerwy opanowali sytuację po dwóch golach Mateusza Borowskiego i jednym Adriana Polańskiego. Po pierwszej połowie Grom prowadził 4:2.

- Byliśmy zdecydowanie lepsi. Kontrolowaliśmy sytuację od początku do końca meczu nawet pomimo straty tych dwóch bramek. Po przerwie już całkowita kontrola, mieliśmy sporo okazji bramkowych – dodaje Grzegorz Obiała.

W drugiej połowie padł tylko jeden gol. Ponownie na listę strzelców wpisał się Robert Zieliński.

Grom: Leleń – Błażek, D. Zieliński, Panek, Polański – Dudzik (46 Pietrzak), R. Zieliński (75 Ressel), Hołtyn (85 Hołtyn), Stanikowski, Sadowski (75 Urbański) – Borowski.

W 30 kolejce drużyna z Nowego Stawu zagra na swoim boisku. 6 maja o godz. 15.30 podejmie rezerwy Arki Gdynia.