Piłka nożna. Pomezania Malbork w ciągu dwóch dni rozegrała dwa sparingi. Zwycięstwo 3:2 i porażka 2:3

Konrad Sosiński Fotografia
Dwa kolejne sparingi, rozegrane dzień po dniu, ma za sobą Pomezania Malbork. Beniaminek IV ligi wygrał z Radunią II Stężyca i przegrał z juniorami Lechii Gdańsk grającym w Centralnej Lidze Juniorów.

Piłkarze Pomezanii od ponad dwóch tygodni przygotowują się do nowego sezonu. Obecnie podopieczni trenera Pawła Budziwojskiego biorą udział w zgrupowaniu dochodzeniowym na obiektach Centrum Aktywnego Wypoczynku oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji. W ramach tego minicyklu przygotowawczego zaplanowane zostały trzy mecze kontrolne.

W środę (20 lipca) Pomezania wygrała 3:2 z piątoligową Radunią II Stężyca. Po pierwszej połowie malborczycy przegrywali 0:1, ale po przerwie dwie bramki zdobył Tomasz Grabowski i jedną Mateusz Latkiewicz.
Pomezania I połowa: Pelcer - Włoch, Marszałek, Bochyński, Powszuk, Rapińczuk, Dryjas, Sadowski, Karniluk, Klinkosz, Sobieraj.
Pomezania II połowa: Pelcer, Kielar, Marszałek, Wąs, Marendowski, Latkiewicz, Gucwa, Rabenda, Karczewski, Wesołowski, Grabowski.

Dzień później w ramach treningu malborczycy spotkali się z młodzieżową drużyną Lechii Gdańsk grającą w Centralnej Lidze Juniorów. Tym razem to Pomezania prowadziła po pierwszej połowie 1:0 (gol Konrada Nędzy). Po przerwie trafił Tomasz Grabowski, ale to młodzi rywale wygrali 3:2.

Pomezania I połowa: Pluciński, Powszuk, Kielar, Marendowski, Wąs, Karczewski, Klinkosz, Latkiewicz, Nędza, Wesołowski, Grabowski.
Pomezania II połowa: Pluciński - Włoch, Kielar, Zelman, Wąs, Gucwa, Rabenda, Karniluk, Rapińczuk, Nędza, Sadowski.

W sobotę (23 lipca) Pomezanię czeka kolejny sparing. Zmierzy się o godz. 12 w Starogardzie Gdańskim z III-ligowym KP. We wcześniejszych spotkaniach malborczycy wygrali 3:1 z Żuławami Nowy Dwór Gd. (V liga) i przegrali 0:3 ze Stolemem Gniewino (III liga).

Piłka nożna. Grom Nowy Staw w pierwszym sparingu zremisował ...