Piłka nożna. Pomezania Malbork wygrała w Słupsku i awansowała na pozycję wicelidera. Remis Gromu Nowy Staw w Dzierzgoniu

Konrad Sosiński Fotografia
Pomezania Malbork w rundzie wiosennej IV ligi tylko wygrywa. W 24 kolejce pokonała w sobotę (1 kwietnia) Gryfa Słupsk. Grom Nowy Staw także na wyjeździe podzielił się punktami z Powiślem Dzierzgoń.

Gryf Słupsk - Pomezania Malbork 0:3

Na szczęście, tym razem pogoda nie stanęła na drodze piłkarzom Pomezanii Malbork i Gryfa Słupsk. Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej słupszczanie musieli dwukrotnie przyjeżdżać do Malborka, bo w pierwszym terminie, 27 sierpnia, mecz został przerwany w 64 minucie z powodu nawałnicy, więc został dokończony kilka tygodni później, 5 października. Ostatecznie malborczycy wygrali 3:1.

Tym razem podopieczni trenera Pawła Budziwojskiego również zdobyli trzy bramki, ale już nie stracili żadnej. W pierwszej połowie sobotniego meczu 24 kolejki w Słupsku kibice nie obejrzeli goli.

Było dużo walki, dużo w parterze, dużo fauli. Do przerwy nie było to oszałamiające widowisko – mówi Paweł Budziwojski. - W drugiej połowie po pierwszej bramce mecz się otworzył.

Goście objęli prowadzenie w 52 minucie po strzale Marcina Karniluka, który wykorzystał podanie od Roberta Wesołowskiego. Później przed świetną okazją do podwyższenia wyniku stanąłby Tomasz Grabowski wychodzący na pozycję sam na sam z bramkarzem, ale nieprzepisowo powstrzymał go stoper Gryfa i wyleciał z boiska z czerwoną kartką.

Przeciwnik, mimo że osłabiony, nie ograniczał się do obrony i próbował atakować, jednak został skarcony w 77 minucie przez Grabowskiego, który tym razem już znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem po dobrym zagraniu Konrada Nędzy i wykorzystał szansę. W 90 minucie wynik na 3:0 dla Pomezanii ustalił Karniluk po dośrodkowaniu Mateusza Rabendy.

- Bardzo doceniamy te trzy punkty na trudnym terenie, dosłownie, bo na grząskim boisku z gospodarzami walczącymi o utrzymanie, więc grającymi z dużą determinacją – podsumowuje Paweł Budziwojski. - Mamy 52 pkt i awansowaliśmy na 2 miejsce. Patrząc na to, że jesteśmy beniaminkiem, to bardzo dobry wynik. Tylko się cieszyć. Kibice za nami jeżdżą. Teraz też nas wspierali, za co bardzo chciałbym im podziękować.

Pomezania: Pelcer – Wąs, Włoch, Marszałek, Rapińczuk – Bochyński (46 Nędza), Klinkosz, Latkiewicz (56 Dryjas), Karczewski (34 Karniluk), Wesołowski (75 Rabenda) – Grabowski (85 Gucwa).

To było piąte zwycięstwo malborczyków w piątym wiosennym meczu. Na pozycję wicelidera awansowali, bo w 24 kolejce Chojniczanka II Chojnice przegrała na wyjeździe 0:3 z Pogonią Lębork.

Powiśle Dzierzgoń - Grom Nowy Staw 1:1

Grom Nowy Staw w 24 kolejce pojechał w sobotę do Dzierzgonia. Podopieczni trenerów Grzegorza Obiały i Marka Szczecińskiego chcieli zatrzeć złe wrażenie, które zostawili po sobie w poprzedniej serii spotkań, przegrywając u siebie 0:1 z AS Kolbudy. Ale wiadomo było, że z Powiślem na jego terenie i walczącym o utrzymanie łatwo nie będzie.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo. Po przerwie zdawało się, że goście będą bliżej zgarnięcia kompletu punktów, gdy w 51 minucie Mateusz Borowski trafił głową po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Powiśle zdołało wyrównać w 79 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym. Gola strzelił Karol Kowalczyk.

Jedna i druga drużyna miały jeszcze okazje bramkowe, a myślę, że remis to sprawiedliwy wynik – mówi Grzegorz Obiała.

Grom: Leleń – Ressel (60 Pietrzyk), Błażek, Panek, Bohdan (70 Urbański) – Hołtyn, R. Zieliński, D. Zieliński, Stanikowski, Dudzik (65 Sadowski) – Borowski.
Powiśle: Pilarz - Piepiórka, Maciej Pietrzyk, Zamerski, Galeniewski - Przybylski (85 Motyliński), Orłowski (56 Lorkowski), Kołodziej, Kowalczyk - Lewandowski, Hirsz (65 Balcerowski).

W najbliższą środę (5 kwietnia) w 24 kolejce dojdzie do derbów powiatu malborskiego. O godz. 17 Grom podejmie Pomezanię.