Piłka nożna. Pomezania Malbork wygrała z Aniołami, a Grom Nowy Staw z rezerwami Arki

W 30 kolejce IV ligi pomorskiej Pomezania Malbork i Gromy Nowy Staw wygrały mecze przed swoją publicznością. Teraz przed nimi spotkana 1/4 finału wojewódzkiego Pucharu Polski.

Pomezania - Anioły 2:1, Grom - Arka II 3:1

Pomezania Malbork, beniaminek i wicelider tabeli, podejmowała w sobotę (6 maja) Anioły Garczegorze – drużynę z czołówki, która poczynała sobie dużo lepiej w rundzie jesiennej niż wiosną. W pierwszej połowie lepszym zespołem byli gospodarze. Najpierw gości uratowała poprzeczka po strzale Tomasza Grabowskiego, ale w 7 minucie było już 1:0. W polu karnym został sfaulowany Konrad Nędza, a „jedenastkę” - zupełnie myląc bramkarza – wykorzystał Grabowski.

W 28 minucie Pomezania prowadziła 2:0. Z lewego skrzydła dośrodkował Adrian Włoch, obrońca Aniołów wybił piłkę głową przed pole karne, a tam przyjął ją Mateusz Latkiewicz i na drugi kontakt uderzył mocno z powietrza przy słupku. Przed przerwą malborczycy mieli świetną okazję, by „dobić” Anioły. Ponownie w „szesnastce” faulowany był Nędza, ponownie do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Grabowski, ale tym razem bramkarz wyczuł intencje strzelca i obronił.

W drugiej połowie goście robili lepsze wrażenie i to oni byli zdecydowanie bliżej wyrównania niż Pomezania podwyższenia wyniku. Jeden bardzo groźny strzał obronił Dawid Pelcer, a dwa minęły bramkę w niewielkiej odległości.

Pomezania: Pelcer – Włoch (69 Bochyński), Klinkosz, Marszałek, Rapińczuk – Nędza (80 Rabenda), Latkiewicz (65 Dryjas), Karczewski (85 Gucwa), Karniluk (80 Kielar), Wesołowski – Grabowski.

Grom Nowy Staw po emocjonującym meczu pokonał na swoim boisku 3:1 rezerwy Arki Gdynia. Gospodarze objęli prowadzenie po strzale Norberta Hołtyna. Wyrównał Marcus da Silva znany z boisk ekstraklasy i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Po przerwie dla Gromu trafiali Mateusz Borowski i Piotr Dudzik.

• GKS Kowale – Jantar Ustka 0:3 walkower

W najbliższą środę (10 maja) Pomezania i Grom rozegrają mecze w 1/4 finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Malborczycy o godz. 18 podejmą Gryfa Wejherowo, a nowostawianie spotkają się na wyjeździe z Chojniczanką II Chojnice. Trzy dni później, w 31 kolejce IV ligi, Pomezania (2 m., 65 pkt) zagra na wyjeździe z rezerwami Chojniczanki (4 m., 58 pkt), a Grom (3 m., 59 pkt) spotka się z Aniołami (7 m., 53 pkt) na ich boisku.