Piłka nożna. Pomezania Malbork z trzecim zwycięstwem z rzędu w IV lidze. Teraz czas na 26 minut z Gryfem Słupsk

MKS Pomezania Malbork
Trzecie zwycięstwo z rzędu odniosła w rozgrywkach IV ligi Pomezania Malbork. W sobotę (1 października) w 11 kolejce pokonała na wyjeździe 1:0 wyżej notowane Anioły Garczegorze.

Przed sobotnim meczem w Bożympolu Wielkim, gdzie swoje mecze rozgrywają Anioły Garczegorze, gospodarze (3 miejsce) byli jedną z trzech niepokonanych drużyn w tym sezonie IV ligi. Niektórych kibiców może bawić nazwa zespołu czy miejscowości, w której spotkanie się odbyło, ale to tylko pozory. I właściwie w dzisiejszych czasach można już sobie darować mądrości życiowe, że nazwiska (a więc i nazwy) nie grają, bo w rzeczywistości malborczycy wiedzieli, że czeka ich trudne zadanie. Na boisku potwierdziło się, że tabela nie kłamie.

Nie za darmo Anioły zajmują tak wysokie miejsce – mówi Paweł Budziwojski, trener Pomezanii. - Grają dobrą piłkę, są groźni w ataku, zwłaszcza ze stałych fragmentów gry.

Jednak goście z Malborka znaleźli sposób na wyżej notowanego rywala. W 40 minucie Tomasz Grabowski wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Konradzie Nędzy.

- Przy wyniku 1:0 powinniśmy ten mecz „zamknąć”, bo przeprowadziliśmy dwie groźne kontry. Zdobyliśmy nawet bramkę - Konrad Nędza z podania Roberta Wesołowskiego, ale sędzia odgwizdał spalonego. To mogło się na nas zemścić. Raz pomogła nam poprzeczka, a dwukrotnie świetnie interweniował Dawid Pelcer – relacjonuje Paweł Budziwojski. - Są to bardzo cenne trzy punkty, wyrwane dosłownie z gardła bardzo wymagającemu przeciwnikowi. Trzecie zwycięstwo z rzędu cieszy, ale cały czas nie zapominamy, że jesteśmy beniaminkiem i podchodzimy z pokorą do każdego rywala.

Pomezania: Pelcer – Wąs, Włoch, Kielar, Rapińczuk – Nędza (85 Rabenda), Latkiewicz (70 Dryjas), Karczewski (60 Klinkosz), Wesołowski – Grabowski (68 Bochyński), Sobieraj (56 Marszałek).

W najbliższą środę (5 października) malborczyków czeka dokończenie meczu z Gryfem Słupsk z 5 kolejki, który z powodu ulewy został przerwany w 64 minucie przy stanie 1:1. Początek o godz. 19.30. Wstęp na stadion przy ul. Toruńskiej bezpłatny.

Nie jest łatwym zadaniem przygotować zespół do 26 minut gry, ale teraz się cieszymy, a akcja „Gryf” zaczyna się od poniedziałku – mówi Paweł Budziwojski.

Natomiast w 12 kolejce, 8 października o godz. 11, Pomezania podejmie rewelacyjną Chojniczankę II Chojnice, która do tej pory wygrała wszystkie 11 meczów.

Drugi z naszych reprezentantów, Grom Nowy Staw w niedzielnym spotkaniu 11 kolejki wygrał na wyjeździe 2:0 z Arką II Gdynia. W następnym meczu podejmie Anioły Garczegorze - 8 października o godz. 12.

Piłka nożna. Grom Nowy Staw w IV lidze wygrał z Powiślem Dzi...