Piłka nożna. Tak w weekend grają drużyny z powiatu malborskiego

Lisovia Lisewo Malborskie podczas ostatniego meczu z Nogatem Malbork.
Lisovia Lisewo Malborskie podczas ostatniego meczu z Nogatem Malbork. Fot. Lisovia Lisewo Malborskie
Nowostawski Grom w sobotę (12 maja) gra u siebie, malborska Pomezania - na wyjeździe, a Błękitni Stare Pole mają wolne.

IV liga

Czwartoligowy Grom Nowy Staw zagra w sobotę przed swoją publicznością. Ostatnio przegrał tutaj 0:1 z Radunią Stężyca, potem niespodziewanie uległ na wyjeździe 2:3 Aniołom Garczegorze w zaległym jesiennym spotkaniu, a w kolejnym spotkaniu wyjazdowym pokonała 2:0 GKS Kolbudy.

W sobotnim meczu nowostawianie (2 m., 58 pkt) podejmą dziesiątego Jaguara Gdańsk (32 pkt). Grom traci do Raduni dziewięć punktów.

V liga

Trudne spotkanie w V lidze czeka malborską Pomezanię (2 m., 45 pkt), która w sobotę zagra na wyjeździe z czwartą w tabeli Pogonią Prabuty (38 pkt). Po rundzie jesiennej prabucianie byli liderem grupy drugiej, do czego rękę przyłożyli też malborczycy, przegrywając z nimi na swoim boisku 2:4.

Sporo wolnego będą teraz mieli Błękitni Stare Pole. W najbliższej kolejce zdobędą punkty walkowerem za mecz z Szarżą Krojanty, która wycofała się w przerwie zimowej, a tydzień później pauzują. Kolejne spotkanie rozegrają dopiero 26 maja na swoim boisku z trudnym przeciwnikiem, Gwiazdą Karsin. Zespół ze Starego Pola zajmuje 14 miejsce w tabeli. Do najbliżej znajdującego się w tabeli Sławka Borzechowo traci siedem „oczek”.

A-klasa

W A-klasie przed swoją publicznością zagra w niedzielę Delta Miłoradz, która o godz. 15 podejmie ostatnie Powiśle Stary Targ (14 m., 5 pkt). Po porażce 1:2 z LKS Waplewo miłoradzanie (31 pkt) spadli na 7 miejsce w tabeli.

B-klasa

Drużyny najniższej ligi zaskakują wynikami. Tym razem stało się to udziałem Realu Myszewo, który w ostatniej kolejce pojechał do lidera, Olimpii Sztum i wrócił z kompletem punktów. Zespół z gminy Nowy Staw popsuł gospodarzom radość z powrotu na główną płytę tamtejszego wyremontowanego stadionu. Już w 1 i 9 minucie bramki dla myszewian zdobył Daniel Gogola. W 72 minucie z karnego podwyższył Jacek Biadun, a osiem minut później wynik ustalił Tomasz Oleś. W sobotę o godz. 16 Real (7 m., 30 pkt) podejmie sąsiada w tabeli, GKS Gardeja.

Niespodziankę sprawiła też w minionej kolejce B-klasy Lisovia Lisewo Malborskie, która na swoim boisku zremisowała bezbramkowo z Nogatem Malbork. Jutro malborczycy (3 m., 38 pkt) zagrają o godz. 17 na boisku przy Parkowej ze Skrą Kończewice (12 m., 14 pkt), która ostatnio przegrała u siebie 0:1 z Tęczą Szropy. Lisewianie (10 m., 18 pkt) pojadą w niedzielę na mecz z Centrum Pelplin.

Ostatnia z drużyn z naszego powiatu, Jurand Lasowice Wielkie (9 m., 19 pkt) przegrał na swoim boisku 2:6 z wiceliderem, Powiślem Pawlice-Rakowiec, a w sobotę spotka się na wyjeździe z Olimpią Sztum.