Piłka nożna. W IV lidze Grom zremisował z Lechią II Gdańsk. W V lidze zwycięstwo Pomezanii i porażka Błękitnych

Od remisu z rezerwami Lechii Gdańsk rozpoczęli drugą rundę w IV lidze pomorskiej piłkarze Gromu Nowy Staw występujący w grupie mistrzowskiej. W środę (13 kwietnia) 24 kolejkę rozegrali też piątoligowcy: Pomezania Malbork wygrała w Sztumie, a Błękitni Stare Pole przegrali w Sadlinkach.

W 1 kolejce grupy mistrzowskiej IV ligi nowostawski Grom zremisował w środę (13 kwietnia) na wyjeździe 1:1 z Lechią II Gdańsk.

- Rozegraliśmy dobry mecz na ciężkim terenie. Tam zawsze trudno się gra. Lechia miała więcej sytuacji, więc można powiedzieć, że była bliżej zwycięstwa, ale my też mieliśmy swoje szanse zwłaszcza w drugiej połowie. Trzeba być zadowolonym, kiedy remisujesz z trzecim zespołem w tabeli, a nie byłeś dla niego tłem – mówi Grzegorz Obiała, trener Gromu.

Gdańszczanie objęli prowadzenie w 20 minucie. Bramka na wagę jednego punktu dla nowostawian padła w 58 minucie. Zdobył ją Dariusz Staniaszek po indywidualnej akcji. Ten sam zawodnik stanął przed jedną dobrą szansą, ale za długo zwlekał ze strzałem i obrońca wślizgiem zażegnał niebezpieczeństwo dla lechistów.

Grom: Leleń – Polański (86 Opałka), Kielar (65 Danielak), Błażek, Gwóźdź – Manke, Karczewski (46 Bać), Stanikowski, Staniaszek (70 Karniluk) – Gruszewski (46 Niedźwiecki), Hołtyn.

Następny mecz ligowy Grom (7 m., 33 pkt) rozegra 23 kwietnia o godz. 15 w Nowym Stawie z Wikędem Luzino (3 m., 39 pkt). Z kolei 27 kwietnia, także u siebie, w spotkaniu 1/8 finału regionalnego Pucharu Polski podejmą Gedanię Gdańsk (godz. 17).

W środę odbyła się też 24 kolejka V ligi. Malborska Pomezania bez problemu dopisała na swoje konto następne trzy punkty, pokonując na wyjeździe 5:0 Olimpię Sztum. Dwie bramki zdobył Tomasz Grabowski, a po jednej Kamil Dryjas, Konrad Nędza i Adrian Stawski. Kolejny mecz ligowy Pomezania rozegra na wyjeździe 24 kwietnia z Wisłą Korzeniewo, ale wcześniej, 20 kwietnia o godz. 18.30, spotka się przy Toruńskiej z III-ligowym GKS Przodkowo w 1/8 finału regionalnego PP.

Niestety, ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie się w V lidze przegrali Błękitni Stare Pole. Na wyjeździe ulegli 1:2 Spójni Sadlinki (gol Radosława Pinkusa). Kolejne spotkanie drużyna ze Starego Pola (12 m., 29 pkt) rozegra 23 kwietnia o godz. 16 na swoim boisku z Tęczą Brusy (14 m., 27 pkt).