Piłka nożna. Zwycięstwa młodych i starszych piłkarek Olimpico Malbork

Leier Olimpico Malbork
Piłkarki z Malborka wygrały drugi turniej mistrzostw Pomorza młodziczek, a także mecz dziesiątej kolejki Pomorskiej III Ligi Kobiet.

Zawodniczki Malnaft Olimpico Malbork wygrały drugi turniej zaliczany do mistrzostw województwa pomorskiego U-13. W Gdyni podopieczne trenera Jerzego Wnuka-Lipińskiego, podobnie jak w pierwszym turnieju w Malborku, wygrały wszystkie mecze: 1:0 z UKS Delta Nowy Staw, 1:0 z AP LG Gdańsk, 4:0 z Checz Gdynia oraz 2:1 ze Sztormem Gdynia.

Malnaft Olimpico z kompletem zwycięstw jest na dobrej drodze do awansu do kolejnego etapu mistrzostw Polski.
- Następne dwa turnieje odbędą się na wiosnę, zawodniczki walczą o mistrzostwo województwa pomorskiego i jedno z dwóch miejsc dające prawo gry w następnej fazie mistrzostwa Polski młodziczek - informuje Jerzy Wnuk-Lipiński, trener Malnaft Olimpico.

Skład drużyny: Bławat, Jędrzejewska, Deranek, Tadaszak, Chełstowska, Wierzba, Gawryluk, Stec, Beeg, Julita Szymczak, Banc.

Druga drużyna z powiatu malborskiego biorąca udział w zawodach, Delta Nowy Staw, podczas turnieju w Gdyni zremisowała 1:1 z AP LG Gdańsk i 0:0 z Checz Gdynia oraz przegrała ze Sztormem Gdynia 0:2

Zespół prowadzony przez trenera Marka Szczecińskiego wystąpił w osłabionym składzie z powodu kontuzji i chorób. Deltę reprezentowały: Klaudia Palenciuk , Weronika Sznaze, Karolina Simiłowska, Kamila Palenciuk, Martyna Dąbska, Laura Flis, Ola Konefał

***
W niedziele (30 października) swój mecz w III Pomorskiej Lidze Kobiet rozegrały starsze zawodniczki występujące pod szyldem Leier Olimpico. W X kolejce zmierzyły się z Lwem Lębork.

- Drużyna gości po raz pierwszy występuje w III lidze i jeszcze nie zdobyła punktów, zajmuje ostatnie, 11 miejsce w lidze - informuje Jerzy Wnuk-Lipiński. - Gospodynie z 7 punktami na koncie zajmowały 6 miejsce i to stawiało je w roli faworyta. W kobiecej piłce wszystko może się jednak zdarzyć, więc w tych rozgrywkach każdego się szanuje.

Niespodzianki jednak nie było. W 10 minucie prowadzenie Leier Olimpico dała Anna Siemińska, a pod koniec pierwszej połowy spotkania Anna Kopecka podwyższyła wynik na 2:0.
- W pierwszej połowie przeciwniczki mógł zdobyć co najmniej cztery bramki - dodaje trener Olimpico. - Niesamowite szczęście miała Klaudia Białowąs, a pecha rywalki.

W drugiej połowie Anna Kopecka znów dała znać o sobie, strzelając dwa kolejne gole. Lwowi udało się zdobyć gola honorowego, ale ostatecznie zwycięstwo 5:1 ustaliła Anna Siemińska w 67 minucie spotkania.

Następny mecz Leier Olimpico rozegra na wyjeździe 5 listopada z Biało-Zielonymi Gdańsk.

Skład: Białowąs, Mąkowska, Laskowska, Gdaniec, Maciąg, Gardyjasz, Zommer, Siemińska, Aleksandra Kopecka, Anna Kopecka, Pawlikowska, Jurgielewicz, Karwasz, Kaleńczuk, Ćwiklińska, Szczecińska.