Piłka ręczna. GSPR - Polski Cukier Pomezania 32:33

(RK)
Drugie zwycięstwo w swoim pierwszym sezonie w I lidze odnieśli piłkarze ręczni Polskiego Cukru Pomezanii Malbork. W niedzielę, w 4 kolejce grupy A, pokonali na wyjeździe zespół GSPR Gorzów 33:32.

Po porażce na inaugurację sezonu z AZS UW Warszawa drużyna Polskiego Cukru Pomezanii notuje bardzo dobrą serię. Przyszły zwycięstwo z Wisłą II Płock, remis z Wybrzeżem Gdańsk, a teraz wyjazdowe zwycięstwo po trudnym meczu z Gorzowskim Stowarzyszeniem Piłki Ręcznej.

Niedzielne spotkanie zakończyło się wygraną malborczyków 33:32. Pierwsze minuty należały do gospodarzy, ale po kilkunastu minutach inicjatywę przejęli podopieczni trenera Łukasza Jezierskiego, osiągnęli przewagę i pilnowali przebiegu wydarzeń na parkiecie. Po pierwszej połowie szczypiorniści Pomezanii zeszli do szatni z trzybramkową zaliczką (19:16), Po przerwie ta różnica stopniała i do końca mecz trzymał w napięciu, bo ostatecznie goście z Malborka wygrali jednym trafieniem i zgarnęli ważne dwa punkty.

Najskuteczniejsi w malborskiej drużynie byli: Mariusz Babicki - 9 bramek i Dariusz Kawczyński - 6.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?