Piłka ręczna. Polski Cukier Pomezania - Wybrzeże 26:26

Po trzech meczach w I lidze piłki ręcznej Polski Cukier Pomezania ma na koncie porażkę, zwycięstwo i remis. W sobotę malborczycy podzielili się punktami z Wybrzeżem Gdańsk.

W III kolejce grupy pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn w hali Gimnazjum nr 3 w Malborku miejscowa drużyna Polskiego Cukru Pomezanii podejmowała Spójnię-Wybrzeże Gdańsk. Zespoły stworzyły bardzo dobre widowisko, a bliżsi zgarnięcia dwóch punktów byli gospodarze. Niestety, gdańszczanie zdołali wyrównać tuż przed końcową syreną.

Tak jak w pierwszej rundzie ubiegłego sezonu, gdyby obie ekipy grały w II lidze, mecz w Malborku zakończył się remisem. Po pierwszej połowie podopieczni trenera Łukasza Jezierskiego prowadzili dwoma bramkami - 15:13. W drugiej części spotkania niewiele brakowało, a malborczycy utrzymaliby tę przewagę do końca.

Jeszcze na 1,5 minuty przed zakończeniem meczu szczypiorniści Pomezanii prowadzili trzema trafieniami. Ale wtedy Wybrzeże przejęło inicjatywę. Gospodarzom do sukcesu zabrakło tylko dwóch sekund. Gdańszczanie wykonywali rzut wolny, ich zawodnik znalazł lukę w malborskim murze i w ten sposób uratował remis przyjezdnym.