Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Piłka ręczna. Pomezania rozgromiła AZS PG Gdańsk

(RK)
Od wysokiego zwycięstwa 40:22 (24:6) rozpoczęli rundę rewanżową w pomorskiej II lidze szczypiorniści Polskiego Cukru Pomezanii Malbork. W sobotę wieczorem rozgromili w takim stosunku AZS PG Gdańsk.

Zgodnie z przewidywaniami, gdańszczanie nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z piłkarzami Pomezanii. W pierwszej połowie gospodarze wyglądali tak, jakby bezlitośnie chcieli rozgnieść przeciwnika zajmującego miejsce w ogonie tabeli. Po trzech bramkach Dariusza Kawczyńskiego, po jednej Wojciecha Lipińskiego, Mariusza Babickiego i Jakuba Kościelnego podopieczni trenera Łukasza Jezierskiego prowadzili 6:0. Przewaga rosła w oczach. Dobrze bronił Przemysław Kądziela, który w tym meczu był bramkarzem numer 1 (jego brat, Radosław, dopingował go z ławki), a koledzy z zespołu byli skuteczni w ataku. Pomezania prowadziła 16:2, 20:4, by na przerwę zejść przy wyniku 24:6. Ostatnią bramkę w pierwszej połowie zdobył Michał Jędryszek.

Gdyby w drugiej części spotkania malborczycy utrzymali tempo i jakość gry, zwłaszcza w obronie, mecz zapewne zakończyłby się ogromną różnicą bramek - bez wątpienia ponad 30-bramkową. Gospodarze jednak nieco spuścili z tonu. Gdańszczanie jako pierwsi zanotowali dwa trafienia, później grali też nieco śmielej i to przyniosło pewne efekty. Znaczenie miała także słabsza postawa miejscowych w obronie.

Niemniej, dominacja szczypiornistów z Malborka nie podlegała dyskusji. Wynik meczu na 40:22 ustalił Krzysztof Bujnowski. Najwięcej bramek dla Pomezanii zdobył w sobotnim spotkaniu Mariusz Babicki - 9.

To było siódme zwycięstwo malborskiej drużyny w meczach z AZS Politechnika Gdańska. Tylko w pierwszym swoim sezonie w II lidze Pomezania przegrała z gdańszczanami oba pojedynki (25:42, 28:38). W edycji rozgrywek 2007/08 raz górą był AZS (35:33), raz zespół z Malborka 40:28), a potem zwyciężali już tylko malborczycy:
• sezon 2008/09 - 35:25 i 42:22,
• sezon 2009/10 - 40:25 i 45:27,
• sezon 2010/11 - 41:23 i 40:22.