18+

Piłka ręczna. Pomezania - Wybrzeże 25:25 (10:13)

(RK)
Trybuny zapełnione po brzegi kibicami, twarda, męska walka na parkiecie i widowiskowe bramki - to był bardzo dobry koniec pierwszej rundy w pomorskiej grupie II ligi piłki ręcznej mężczyzn. Zespół Polskiego Cukru Pomezanii Malbork zremisował 25:25 z Wybrzeżem Gdańsk.

Od początku oba zespoły postawiły mur w obronie, ale lepszy był ten w wykonaniu gdańszczan. To oni w 10 minucie prowadzili 4:0. Pierwszą bramkę dla Pomezanii rzucił Krzysztof Bujnowski - na 1:4. Wtedy też rozwiązał się worek z bramkami. W 15 minucie Wybrzeże prowadziło 9:3, później długo utrzymywało 4-bramkową przewagę, ale ostatecznie po zakończeniu pierwszej połowy malborczycy tracili 3 "oczka" (10:13), więc rywal był na wyciągnięcie ręki.

Drugą część spotkania gospodarze rozpoczęli znakomicie. Po trafieniach Marcina Czarneckiego, Michała Janusiewicza, Mariusza Babickiego, Łukasza Cielątkowskiego i Bujnowskiego to Pomezania prowadziła 15:13. Gdańszczanie wyciągnęli wynik na 20:19 dla siebie, potem malborczycy potrafili odgryźć się tym samym, bo do 28 minuty było 24:23 dla nich (dzięki dwóm z rzędu dobrze wyegzekwowanym rzutom karnym Babickiego). Na około minutę przed końcem jednak to przyjezdni wygrywali 25:24. Na szczęście, na 30 sekund przed końcową syreną Andrzej Saramak rzucił 25 bramkę dla Pomezanii. Już do ostatniej sekundy w posiadaniu piłki byli goście, ale miejscowi dobrze bronili i utrzymali wynik.

Bardzo ciekawy mecz. Kibice nie mieli prawa narzekać. Pomezania i Wybrzeże nadal są niepokonane, ale mistrzem I rundy zostali gdańszczanie, bo mają lepszy stosunek bramek od malborczyków.