Piłkarki Olimpico Malbork pokonały 4:1 LKS Waplewo Wielkie

Piłkarki Olimpico Malbork pokonały 4:1 LKS Waplewo Wielkie w 15 kolejce Ligi Juniorów C2.

Mecz od pierwszej minuty pomyślnie się dla nas ułożył, gdyż na listę strzelców wpisała się Aleksandra Kopecka i otworzyła wynik spotkania na 1:0 dla Olimpico. W dalszej części pojedynku dziewczęta miały dużą przewagę, ale przeciwnik przeprowadzał groźne kontry. Olimpico stworzyło sporo sytuacji bramkowych, lecz nieskutecznych lub obronionych w niesamowity sposób przez bramkarza gospodarzy. Jeszcze w pierwszej połowie meczu po akcji zawodniczek na listę strzelecką tym razem wpisuje się Anna Kopecka i było 2:0 dla Olimpico.
W drugiej połowie gra się nie zmieniła. Dalej przewagę mają zawodniczki z Malborka, czego wynikiem jest druga bramka Aleksandry Kopeckiej i prowadzenie 3:0. Ale LKS Waplewo walczyło do końca i po kontrze gospodarze strzelają gola na 3:1. Bramkarka Klaudia Białowąs dobrze interweniowała, ale przy dobitce była już bezradna. W samej końcówce meczu czwartego gola dla Olimpico zdobyła Dorota Proch wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy.
Nasz zespół borykając się licznymi problemami finansowymi i kadrowym, gdyż jest sporo kontuzji, do meczu z LKS przystąpił w składzie: Klaudia Białowąs, Karolina Głowińska, Agnieszka Gdaniec, Klaudia Milewska, Dorota Proch, Aleksandra Kopecka, Weronika Hoog, Kornelia Cisewska, Anna Kopecka, Wiktoria Sokalska. W rezerwie: Sandra Romaniak, Martyna Sobczyk, Magda Patyk, Weronika Niezgoda.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom, zawodniczkom i działaczom LKS Waplewo za dobrą atmosferę podczas meczu.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Jerzego Wnuka-Lipińskiego, trenera Olimpico Malbork