Piłkarki Olimpico Malbork wygrały turniej Kaszub Cup. Druga drużyna Olimpico zajęła 3 miejsce

Piłkarki Olimpico Malbork obroniły wywalczony rok temu tytuł mistrzowski w turnieju Kaszub CUP w Luzinie. Na trzecim stopniu podium stanęła druga drużyna Olimpico. Relację z zawodów nadesłał Jerzy Wnuk-Lipiński, trener Olimpico.

Kobiecy Klub Piłki Nożnej Olimpico Malbork po raz drugi wywalczył pierwsze miejsce w turnieju Kaszub CUP w Luzinie z udziałem drużyn kobiecych złożonych z piłkarek w wieku do 16 lat. W turnieju miało wystąpić 12 drużyn, ale z powodu warunków atmosferycznych, niskich temperatur dojechało tylko 7, w tym dwie z Malborka.
Nasza drużyna broniła tytułu z poprzedniego roku, gdzie po bardzo trudnym meczu z Medykiem Konin zdobyliśmy pierwsze miejsce. W tym roku wystąpiły następujące drużyny: Tęcza Nowa Wieś Lęborską, Checz Gdynia, Elwo Etna Elbląg, dwie drużyny GOSRiT Luzino oraz dwa zespoły KKPN Olimpico Malbork. Mecze były rozgrywane systemem każdy z każdym, a spotkanie trwało 10 minut.
Pierwsza drużyna Olimpico Malbork pokonała 4:0 Elwo Etna Elbląg, 2:1 Checz Gdynia, 3:0 Tęczę Nowa Wieś Lęborską, 2:1 GOSRiT II Luzino, 3:0 Olimpico II Malbork. Podopieczne trenera Jerzego Wnuka-Lipińskiego zremisowały też 1:1 z GOSRiT I Luzino.
Skład KKPN Olimpico Malbork I: Klaudia Białowąs, Weronika Niezgoda, Karolina Głowińska, Agnieszka Gdaniec, Julita Głąb, Paulina Lewandowska.
Drugi zespół Olimpico pokonał 1:0 Checz Gdynia, 2:1 Tęczę Nowa Wieś Lęborską, 5:0 GOSRiT II Luzino. Zremisował 1:1 z Elwo Etna Elbląg oraz przegrał 0:3 z Olimpico I oraz 0:1 z GOSRiT I Luzino.
Skład KKPN Olimpico Malbork II: Paulina Bomkowska, Ewelina Pazio, Klaudia Milewska, Karolina Pawlikowska,