18+

Piłkarze ręczni Pomezanii ulegli Techtransowi

Piotr Jankowski
Niestety, w 10 kolejce grupy A I ligi piłki ręcznej mężczyzn Polski Cukier Pomezania Malbork przegrała w niedzielę z drużyną elbląskiego Techtransu 24:27.

Pierwsza połowa meczu Pomezanii z ekipą KS Wójcik Meble-Techtrans Elbląg była wyrównana, o czym świadczy wynik do przerwy 12:11 dla malborczyków. Po przerwie dobry początek gospodarzy, ale potem gra nie wyglądała najlepiej. Nieskuteczność Polskiego Cukru Pomezanii w ataku spowodowała, że konto bramkowe zbyt często się nie zwiększało.

W obronie podopieczni trenera Łukasza Jezierskiego zagrali zbyt "miękko" i w efekcie łatwe bramki zdobywali elblążanie, którzy wypracowali przewagę i dowieźli ją do końcowej syreny. Ostatecznie gospodarze przegrali z Techtransem 24:27.

Jest to piąta porażka Pomezanii w tym sezonie.

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia