Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Plan serialu „Korona Królów. Jagiellonowie" w Malborku. Pojawiło się sporo gwiazd. Co wydarzy się w nowym sezonie "Korony Królów? Wideo

Agnieszka Kostuch
Agnieszka Kostuch
Klaudia Lewandowska
Klaudia Lewandowska
Wideo
od 16 lat
Plan serialu "Korona Królów. Jagiellonowie" zawitał do Malborka. Sprawdziliśmy, jak wygląda praca aktora z bliska, a także zadaliśmy kilka pytań. Zobaczcie materiał wideo i dowiedzcie się, co wydarzy się w nowym sezonie "Korony Królów".

"Korona Królów. Jagiellonowie" w Malborku. Sebastian Skoczeń w tytułowej roli

Korona Królów to serial, który cieszy się sporym zainteresowaniem wśród oglądających. Na początku 2023 roku będą mogli zobaczyć nowe odcinki produkcji. Zdjęcia do "Korony Królów. Jagiellonowie" kręcono m.in. na zamku w Malborku. Tam pojawili się kluczowi aktorzy, w tym m.in. Sebastian Skonczeń, który wcieli się w rolę Władysława Jagiełły.

- Ta rola jest na pewno sporym wyzwaniem dla aktora. Jagiełło był fantastyczną postacią, wielkim królem, strategiem, więc było to jednocześnie duże wyzwanie, ale też fantastyczna przygoda aktorska. Serial opiera się na faktach, będzie jednak wiele wątków, które są wymyślone przez scenarzystów, bo nie wiemy, jak wyglądało życie na dworze, nie znamy wszystkich intryg. Zostały one jednak bardzo dobrze wymyślone i będą dobrze poprowadzone i jeszcze lepiej zagrane przez moich kolegów i koleżanki.

od 16 lat

Radosław Pazura w roli Mikołaja Trąby w "Koronie Królów"

W nowym sezonie "Korony Królów" nie zabraknie także Radosława Pazury. Aktor wcieli się w postać Mikołaja Trąby.

- Dla mnie to była wielka przyjemność, może nie łatwość, ale ta postać była mi bliska przez bogactwo duchowe, które mnie zainteresowało i inspirowało. Jest to postać niezwykła. Mało kto wie, że był to pierwszy kandydat na papieża w historii kościoła polskiego. [...] Relacje mojego bohatera z królem są bardzo bliskie i siłą rzeczy też związane z polityką, bo jak się okazuje, Mikołaj Trąba świetnie się poruszał na tej płaszczyźnie i na tej płaszczyźnie bardzo dobrze doradzał królowi.

Aktor ujawnił nam też m.in., że musiał wstać przed 6:00 rano, by pojawić się na planie i zostać poddany odpowiedniej charakteryzacji.

od 16 lat

"Korona Królów. Jagiellonowie. Jacek Kopczyński w roli Piotra Szafrańca

W serialu zagra Jacek Kopczyński, który wcieli się w postać Piotra Szafrańca.

- To wyzwanie wcielić się w postać, która rzeczywiście kiedyś żyła. Tyle, ile mogłem wyczytać, to wyczytałem o tym panu, cała reszta jest to moja aktorska fantazja i to, co wykombinuje sobie na planie i to, co myślę, co mógł myśleć ten pan, żyjąc w tamtych czasach. [...] W serialu staramy się historycznie podchodzić do wydarzeń, natomiast są też wątki poboczne, takie bardziej przygodowe.

Aktor zdradził nam m.in., że jego synowie związali swoje życie z filmem. Nie poszli jednak w ślady ojca.

- Jeden i drugi jest na kierunkach stricte filmowych. Jeden jest w liceum filmowym na wydziale operatorskim, a drugi jest na studiach, na wydziale montażowym. Chyba im nie zaszczepiłem aktorstwa, z czego się bardzo cieszę. Mam dwóch synów — jeden będzie operatorem, drugi montażystą, a tata niech zostanie aktorem.

od 16 lat

Przemysław Stippa w "Koronie Królów. Jagiellonowie" zagrał Zbigniewa Oleśnickiego

W serialu zagra również Przemysław Stippa. Wcieli się w rolę Zbigniewa Oleśnickiego.

- Rola jest po to właśnie, by mącić, mieszać i knuć, działać zza kotary. Będzie kolorowo i wyjątkowo. Tę historię, którą opowiadamy, pewnie znamy, przynajmniej w części, ale rzeczywiście opowiadamy ją niezwykle sugestywnie o kolorowo. Będzie mnóstwo ciekawych, dobrze zarysowanych postaci. Chłoniemy też atmosferę tego wyjątkowego miejsca, bo rzeczywiście historia się tutaj zadziała, więc korzystamy.

od 16 lat

Czy "Korona Królów" wpływa na odwiedzanie zamku w Malborku?

Pojawienie się ekipy w Malborku nie sprawiło, że zamek był niedostępny dla zwiedzających. Wręcz przeciwnie, jak podkreślał dyrektor Janusz Trupinda, była to dodatkowa atrakcja.

-Staramy się, by zamek był dostępny dla zwiedzających, którzy nabywają bilety i chcą zwiedzać, żeby zdjęcia nie przeszkadzały im w zwiedzaniu. Obecność tutaj ekipy filmowej, aktorów, koni, producentów jest dodatkową atrakcją, bo jest możliwością zajrzenia do filmowej kuchni od drugiej strony. Zamek przystąpił do akcji "Darmowy listopad w rezydencjach królewskich" możemy zamek w Malborku zwiedzać za darmo. Płacimy tylko za przewodnika.

od 16 lat

"Korona Królów. Jagiellonowie". Co wydarzy się w nowym sezonie?

Akcja nowego serialu „Korona Królów. Jagiellonowie” rozpoczyna się niemal w tym samym momencie, w którym pozostawiono bohaterów trzeciego sezonu „Korony Królów”.

Niedawno owdowiały król Władysław rozważa powrót na Litwę. Możni krakowscy, aranżują więc szybko jego małżeństwo z wnuczką Kazimierza Wielkiego — Anną Cylejską. Małżeństwo zaczyna się burzliwie, ale temperamentna Cylejka powoli zdobywa serce króla. A wokół rozgrywa się wielka polityka. Zakon zagraża Litwie, Wielki Książę Witold walczy z Moskwą, a brat króla Świdrygiełło dopuszcza się zdrady. Wielkim Mistrzem Zakonu zostaje żądny krwi Ulryk von Jungingen. Wojna jest nieunikniona. Jagiełło szykuje się do ostatecznej rozprawy, zanim to jednak nastąpi, musi przekonać do swoich racji papieża i polską szlachtę.

W tle wielkich wydarzeń i małżeńskich perypetii władcy rozgrywać się będą pomniejsze historie drugoplanowych bohaterów, wzbogacające serial o komedię i dramat. Będą akcje szpiegowskie, swaty dam dworu, procesy o czary oraz wiele innych atrakcji.

Kto zagra w "Korona Królów. Jagiellonowie"? Obsada

Podobnie jak w poprzednich częściach, obsada zapowiada się iście gwiazdorska. Na ekranie będzie można zobaczyć następujących bohaterów:

  • Sebastian Skoczeń (Władysław Jagiełło),
  • Milena Staszuk (Anna Cylejska),
  • Agnieszka Wagner (Aleksandra),
  • Radosław Pazura (Mikołaj Trąba),
  • Michał Chorosiński (Witold),
  • Szymon Nygard (Ulryk Von Jungingen),
  • Jacek Kopczyński (Piotr Szafraniec).

ZOBACZ TEŻ

Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa TVP. Kim jest? Początki kariery, kiedy pełnił funkcję prezesa TVP, żona, dzieci, śluby, Twitter

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Plan serialu „Korona Królów. Jagiellonowie" w Malborku. Pojawiło się sporo gwiazd. Co wydarzy się w nowym sezonie "Korony Królów? Wideo - Dziennik Bałtycki

Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto