Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca i trenera powiatu malborskiego 2013 roku rozstrzygnięty!

Małgorzata Szczerbińska, zawodniczka MKS Triathlon Malbork, i Bogdan Kazojć, szkoleniowiec czwartoligowych piłkarzy Pomezanii Malbork, wygrali plebiscyt na najpopularniejszego sportowca i trenera powiatu malborskiego 2013 roku.

Do piątku (29 listopada) do północy można było oddawać głosy drogą SMS-ową na uczestników plebiscytu „Dziennika Bałtyckiego” na najpopularniejszego sportowca i trenera powiatu malborskiego 2013 roku.

W kategorii sportowców najwięcej głosów zebrała triathlonistka Małgorzata Szczerbińska. Zawodniczka MKS Triathlon Malbork w 2013 roku wygrała m.in. cykl komercyjnych imprez Garmin Iron Triathlon, zajęła czwarte miejsce open w mistrzostwach Polski na dystansie długim i była druga w swojej kategorii wiekowej na mistrzostwach Polski na dystansie olimpijskim (1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem i 10 km biegu).

Małgorzata Szczerbińska uzyskała w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca powiatu malborskiego 250 głosów.

Drugie miejsce zajął bokser z Malborka Mateusz Kaniecki - 244 głosy, a trzeci był Marcin Kondra, zawodnik Malborskiego Klubu Kyokushin Karate - 137 głosów.

Sprawdź też: Wyniki plebiscytu na najpopularniejszego sportowca powiatu malborskiego 2013 roku [WYNIKI]

Bogdan Kazojć wygrał plebiscyt w kategorii trenerów. To jeden z najbardziej doświadczonych szkoleniowców piłkarskich z Malborka. W tym sezonie prowadzi czwartoligową drużynę Pomezanii Malbork. Odmłodził kadrę i konsekwentnie wpaja zawodnikom swój styl gry. Choć po rundzie jesiennej Pomezania zajmuje 13 miejsce w 18-zespołowej tabeli, to zdaniem wielu obserwatorów jego drużyna gra najładniej w lidze. Bogdan Kazojć kształci także młodych piłkarzy z regionu w malborskim Ośrodku Szkolenia Sportowego Młodzieży w Malborku.

Bogdan Kazojć uzyskał w plebiscycie na najpopularniejszego trenera powiatu malborskiego - 980 głosów.

Drugie miejsce zajęła Dorota Grzywacka, trenerka sekcji pływackiej MAL WOPR - 604 głosy, a trzeci był Marcin Waniewski, trener MKS Triathlon Malbork - 275 głosów.

Sprawdź też: Wyniki plebiscytu na najpopularniejszego trenera powiatu malborskiego 2013 roku [WYNIKI]

Małgorzata Szczerbińska i Bogdan Kazojć wezmą teraz udział w drugim, regionalnym etapie 61 Plebiscytu Sportowego „Dziennika Bałtyckiego”. Zachowają w nim głosy uzyskane w etapie powiatowym. Początek drugiego etapu plebiscytu już 2 grudnia.