Pływacy Delfina Malbork rywalizowali w Człuchowie i w aquathlonie w Rumi

Zawodnicy klubu Delfin Malbork wystartowali w dwóch kolejnych zawodach. W Człuchowie dwójka pływaków rywalizowała w lidze wojewódzkiej, a w Rumi 24-osobowa drużyna zmagała się z pływaniem i bieganiem.

W ostatnim tygodniu w Człuchowie odbyła się II edycja Ligi Województwa Pomorskiego w Pływaniu Dzieci. MKS Delfin Malbork reprezentowało dwoje zawodników - Klaudia Wolanin i Jan Rażewski. Janek, który po raz kolejny pobił swoje rekordy życiowe, po dwóch udanych startach zajął 6 miejsce na 50 m stylem grzbietowym i 7 miejsce na 100 m stylem zmiennym. W klasyfikacji generalnej uplasował się na najmniej lubianym przez sportowców 4 miejscu. Klaudia natomiast popłynęła na swoim poziomie zajmując 7 miejsce stylem grzbietowym i 5 miejsce stylem zmiennym, co w klasyfikacji końcowej dało jej 8 miejsce.
Tego samego dnia bardzo liczna, bo 24-osobowa reprezentacja Delfina startowała w V Young Digital Planet Aquathlon Rumia 2015. Sukces z zeszłego roku powtórzyła Wiktoria Grabara, która ponownie stanęła na najwyższym stopniu podium, nie dając najmniejszych szans swoim rywalkom. Dużym zaskoczeniem dla trenerów był występ najmłodszego Mateusza Lauryna, który zajął drugie miejsce trenując zaledwie od kilku miesięcy. Jak zwykle na podium stanęła też Katarzyna Rumińska, która po słabszym pływaniu pokazała ducha walki i odrobiła straty w biegu i zajęła 3 miejsce.
W zawodach startowali również (każdy w swojej kategorii wiekowej): Julia Babciak - 5 miejsce, Karolina Waniewska - 7, Paulina Lubikowska - 8, Michalina Zalewska - 9, Maja Jukowska - 12, Filip Pawełkiewicz - 9, Łukasz Waniewski - 11, Igor Jastrzębski - 12, Zuzanna Jasnoch - 4, Zofia Moździerz -12, Piotr Zakrzewski - 4, Szymon Baźmierowski - 5, Amelia Domżał - 14, Monika Markowska - 18, Filip Tomaszewski - 14, Jakub Babciak - 19, Julia Plackowska - 8, Wiktoria Filiks - 10, Adrian Drosik - 14, Dominik Kessler - 15 i Maciej Rażewski - 10.
Wszystkim zawodnikom należą się gratulacje, ponieważ każdy z nich ukończył zawody, a trzeba podkreślić, że aquathlon to pływanie i bieg, które następują zaraz po sobie. Warto zaznaczyć, że dla niektórych był to pierwszy start w życiu.