Pływacy z Malborka najlepsi w mistrzostwach Ostrołęki. Piękne podsumowanie dwóch trudnych lat

Drużynowym triumfem kończą ten rok pływacy MAL WOPR. Wygrali IX Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w Pływaniu, a losy pierwszego miejsce w klasyfikacji klubowej ważyły się do ostatniej konkurencji.

Jak relacjonuje trenerka Iwona Ciecholewska, w Ostrołęce błyszczały „stare” gwiazdy, ale pojawiła się też kolejna. Kamil Czarnota zdobył nie tylko trzy złote medale i tytuł najlepszego czternastolatka zawodów, lecz wywalczył też trzy rekordy życiowe.

- Szczególnie cieszył się z doskonałej życiówki na 100 m stylem dowolnym, gdzie niewiele brakuje mu już do granicy minuty (1.00,65). Warto podkreślić, że Kamil dopiero co wraca do pełni sił po półtoramiesięcznej przerwie w treningach, tym bardziej cieszy więc doskonała dyspozycja naszego zawodnika – informuje Iwona Ciecholewska.

Na swoim bardzo dobrym poziomie zaprezentowali się 15-latkowie. Nadia Walentynowicz zdobyła trzy złote medale, a Jakub Grapentyn - złoty i dwa srebrne medale; oboje zostali najlepszymi pływakami zawodów w swojej kategorii wiekowej. Tuż za Jakubem uplasował się Konrad Patoka, który z Ostrołęki wrócił z trzema medalami w każdym z kolorów. Rywalizacja kolegów z tego samego klubu nabiera więc rumieńców, a to tylko jest z korzyścią dla MAL WOPR.

Miłym zaskoczeniem w Ostrołęce była postawa najlepszej w klasyfikacji czternastolatek Aleksandry Ziemińskiej. Ola, mimo dużego braku wiary we własne siły i obaw związanych ze startem na 100 m stylem grzbietowym, w tym właśnie starcie wywalczyła srebro i nowy rekord życiowy, a do swojego dorobku dorzuciła dwa złota na 100 i 200 m stylem dowolnym – relacjonuje Iwona Ciecholewska.

Trzy srebrne medale wywalczyła 15-letnia Klaudia Wolanin (do tego rekord życiowy na 100 m stylem dowolnym – 1.03,17). Trzy medale w każdym kolorze zdobyła Magda Mroczek, co dało jej drugą lokatę w klasyfikacji generalnej zawodniczek 15-letnich.

Dwa brązowe medale to zasługa Zuzanny Suskiej, po jednym medalu przywieźli: Piotr Zakrzewski (złoto), Kacper Patoka (srebro), rodzeństwo Liliana i Sławomir Szpaczyńscy oraz Igor Jastrzębski (wszyscy zdobyli brązowe medale).

- Igor wywalczył medal po bardzo długim okresie zajmowania miejsc tuż za podium, cieszy więc zajęcie miejsca medalowego, na co zasłużył swoją sumienną pracą na treningach – podkreśla trenerka.

Żaden z 30 zawodników MAL WOPR nie wrócił z Ostrołęki bez sukcesu. Trenerki zapewniają, że równie cenne są rekordy życiowe i doświadczenie. Tym mogą pochwalić się pozostali pływacy: Cyprian Piróg, Hania i Antek Rozalewiczowie, Kinga i Olivia Sawickie, Basia Siwiak, Nikola Zborowska, Michalina Zielska, Ignacy i Kazimierz Zwolińscy, Ania Czerwińska, Fryderyk Dorobek, Patryk Gross, Agata Kupińska, Karolina Kwitnewska i Dawid Patoka.

MAL WOPR wygrało klasyfikację klubową IX Otwartych Mistrzostw Ostrołęki w Pływaniu (na 31 startujących klubów), a zdecydowała o tym ostatnia konkurencja – 200 m stylem dowolnym chłopców. Przed tym wyścigiem malborczycy mieli najwięcej medali, ale o jeden złoty mniej niż Fala Nieporęt. Złota Jakuba Grapentyna i Kamila Czarnoty załatwiły sprawę.

Ten klubowy sukces ma swoją wielką wymowę.

Trudno opisać radość, ten sukces na zakończenie roku, ale i dwuletniej tułaczki po okolicznych pływalniach, smakuje wyjątkowo. Zwycięstwo naszych pływaków w klasyfikacji generalnej jest zasługą całego klubu, wszystkich zawodników, każdy z nich dorzucił do tego wyczynu swoją „cegiełkę” poświęcenia, ambicji, walki. Nie można też zapominać o rodzicach, którzy z oddaniem i zaangażowaniem wspierają zarówno zawodników, jak i trenerki. Za co dziękujemy z całego serca – podsumowuje Iwona Ciecholewska.

W dwudniowym wyjeździe na zawody do Ostrołęki uczestniczyli wszyscy czynni zawodnicy MAL WOPR oraz najstarsza zawodniczka, Alicja Krauze, która do czasu wyleczenia kontuzji pełni rolę asystentki trenerek.

Dorota Grzywacka i Iwona Ciecholewska z okazji zbliżających się świąt oraz 2021 roku składają najlepsze życzenia wszystkim swoim zawodnikom, ich rodzicom oraz wszystkim, którzy wspierają klub i otaczają go życzliwością.