Pływak MAL WOPR ze srebrnym medalem na zawodach Otylia Swim Cup

MAL WOPR
Na bardzo dobrym, bo 5 miejscu w klasyfikacji generalnej w swojej kategorii wiekowej ukończył zawody Otylia Swim Cup w Opolu dwunastoletni Kacper Patoka z Sekcji Pływackiej MAL WOPR. W jednym ze startów wywalczył srebrny medal.

Otylia Swim Cup to cykliczne zawody odbywające się pod patronatem Otylii Jędrzejczak, mistrzyni olimpijskiej, dwukrotnej mistrzyni świata, wielokrotnej medalistki mistrzostw Europy, a obecnie prezes Polskiego Związku Pływackiego. Na długiej, czyli 50-metrowej pływalni „Wodna Nuta” w Opolu rywalizowało ponad 800 młodych zawodników. Fakt, że przyszło im zmierzyć się na basenie o wymiarach olimpijskich, zwiększał stopień trudności.

W imprezie, która odbyła się 28 i 29 października, wziął udział Kacper Patoka z MAL WOPR. Młody pływak najbardziej zadowolony był po starcie na 50 m stylem dowolnym, bo z czasem 29,09 s wywalczył srebrny medal, a ten wynik jest jego nowym rekordem życiowym na tym dystansie (po raz pierwszy pokonał barierę 30 sekund). Drugą „życiówkę” Kacper przywiózł z rywalizacji na 100 m stylem dowolnym – teraz wynosi ona 1.05,40 minuty i została mu na pocieszenie, bo w Opolu z tym bardzo dobrym wynikiem zajął 4 miejsce.

W sumie malborczyk startował trzykrotnie, a osiągnięte wyniki dały mu 5 miejsce w klasyfikacji generalnej 12-latków.

- Patrząc na poziom sportowej rywalizacji w Opolu, fenomenalne wyniki uzyskiwane przez zwycięzców i fakt, że miejsce trzecie Kacper przegrał o nieco ponad 20 pkt FINA, należy uznać jego start za bardzo udany – podsumowuje Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.

Celem zawodów organizowanych przez Fundację Otylii Jędrzejczak jest niwelowanie różnic wśród dzieci oraz nauka szacunku do rywali.

W czasie opolskich zawodów czekało na zawodników mnóstwo atrakcji. Odbyły się specjalne wyścigi premiowane, medale wręczała im sama mistrzyni Otylia – dodaje Iwona Ciecholewska.