Pływanie. Dobre miejsca zawodników MAL WOPR na Drużynowych Mistrzostwach Młodzików

rk
Pływacy MAL WOPR wzięli udział w Drużynowych Mistrzostwach Młodzików. 13-latkowie startowali w Gorzowie Wlkp., a 12-latkowie w Gdańsku. Poniżej relacja Iwony Ciecholewskiej, trenerki MAL WOPR.

Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 lat są odpowiednikiem mistrzostw Polski dla tych kategorii wiekowych. Zawody odbywają się w dwóch rundach w kilkunastu ośrodkach w całej Polsce, po czym wyniki zestawiane są przez Komisję Pływania w Polskim Związku Pływackim i w ten sposób tworzona jest klasyfikacja ogólnopolska. Pływacy MAL WOPR, którzy z powodu zamknięcia malborskiej pływalni od stycznia tego roku dojeżdżali na treningi do Elbląga, mimo braku odpowiedniej liczby treningów spisali się w mistrzostwach doskonale.

Do odległego Gorzowa Wlkp. na drugie zawody wyjechała trójka trzynastoletnich zawodników MAL WOPR. Startowało 347 pływaków, a nasza mała ekipa zajęła ostatecznie doskonałą, 25 lokatę w zestawieniu 53 klubów. Na krajową klasyfikację indywidualną będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, ale już dziś możemy powiedzieć, że najlepiej spośród naszych zawodników spisała się Wiktoria Grabara, która wywalczyła najwyższy wynik punktowy spośród naszych reprezentantów. Pokonując dystans 100 m stylem dowolnym w czasie nowego rekordu życiowego 1.03,59 minuty, zdobyła aż 513 pkt FINA.

Nasza zawodniczka we wszystkich swoich startach plasowała się w pierwszej dziesiątce startujących, a najwyższą, piąta lokatę zajęła na dystansie 200 m stylem grzbietowym, w którym popłynęła tylko o 0,02 s wolniej od swojego dotychczasowego rekordu życiowego. Do swoich zdobyczy Wiktoria dorzuciła jeszcze nową życiówkę na 400 m stylem dowolnym wynoszącą teraz 4.51,89.

W Gorzowie startowali też Kamil Czarnota, który była dwunasty na 200 m stylem grzbietowym oraz zaliczył nowy rekord życiowy na 100 m stylem dowolnym (1.05,40), oraz Aleksandra Ziemińska, której co prawda nie udało się wywalczyć życiówek, ale na 400 m stylem dowolnym zajęła dobrą, 15 lokatę w zestawieniu 74 trzynastoletnich pływaczek.

W sobotę swoje starty w ramach Drużynowych Mistrzostw Młodzików rozpoczęli w Gdańsku zawodnicy w kategorii 12 lat. Ekipa MAL WOPR reprezentowana była przez pięcioro zawodników. W tej kategorii wiekowej najlepiej wypadła Michalina Zielska. Podobnie jak Wiktoria w Gorzowie, w Gdańsku Michalina zajmowała we wszystkich swoich występach lokaty w pierwszej dziesiątce sklasyfikowanych zawodniczek. Najlepiej spisała się na 100 m stylem motylkowym, w którym poprawiając swój rekord życiowy aż o blisko 5 sekund (1.27,82) zajęła 6 miejsce. Spektakularny wstęp zanotowała też na 400 m stylem dowolnym, w którym dotychczasowy rekord życiowy „obcięła” aż o 13 sekund i z czasem 5.37,96 zajęła 9 miejsce. Tę samą lokatę zajmowała także w wyścigach na 100 m stylem dowolnym i 200 m stylem zmiennym.

Na wielkie brawa po gdańskich zawodach zasłużyła doskonale rozwijająca się Zuzanna Suska. Zuza poprawiła życiówki we wszystkich swoich startach, a w klasyfikacji delfinistek zameldowała się na 8 miejscu. Po dwa rekordy życiowe zaliczyli też Antoni Rozalewicz oraz Igor Jastrzębski. Ten ostatni startował w mistrzostwach tylko w sobotę, ale spisał się doskonale, bowiem z dwoma życiówkami w swoich dwóch startach zajmował dwukrotnie 10 lokatę. Podobnie jak Igor, tylko jednego dnia startowała w zawodach Agata Kupińska, której udało się z kolei zanotować jeden rekord i 13 lokatę na 100 m stylem motylkowym.

W mistrzostwach młodzików zawodnicy MAL WOPR po raz pierwszy startowali w nowych strojach. Koszulki i spodenki zakupione zostały dzięki pomocy naszych przyjaciół, na których malborscy pływacy zawsze mogą liczyć. Pływacy MAL WOPR oraz trenerki i rodzice zawodników serdecznie dziękują firmom Leier, Nyborg Mawent, BIG TAD Tadeusz Łukowski, Transport Lubiński, a także gminie Stare Pole, która wsparła zawodniczki ze Starego Pola właśnie. Dzięki Wam możemy cieszyć się z nowego sprzętu, w którym z dumą prezentujemy Wasze logo.

Tekst: Iwona Ciecholewska, MAL WOPR