Pływanie. Dobry start MAL WOPR w międzynarodowych zawodach pływackich w Gdańsku

Pływacy MAL WOPR z powodzeniem wystartowali w Międzynarodowych Mistrzostwach Miasta Gdańska. Były medale i rekordy życiowe.

Do Gdańska na międzynarodowe zawody pływackie, które odbyły się w minioną niedzielę (9 października), pojechała czteroosobowa reprezentacja Malborka pod opieką Doroty Patoki, prywatnie mamy dwójki zawodników – Kacpra i Dawida.

Kacper Patoka wrócił do domu z trzema medalami w stylu dowolnym. Na 50 i 200 m z dwoma rekordami życiowymi pokonał wszystkich rywali, a na 50 m zajął 2 miejsce. Dzięki tym dobrym startom malborczyk został uznany najlepszym 12-letnim pływakiem zawodów.

Warto dodać, że nasz zawodnik znajduje się w składzie kadry wojewódzkiej młodzików, a swoimi występami tylko podtrzymuje zasadność takiej kwalifikacji – przypomina Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.

W składzie kadry narodowej juniorów znajduje się natomiast 17-letnia grzbiecistka Nadia Walentynowicz. W Gdańsku też startowała i zdobyła dwa medale: srebrny na 50 m stylem dowolnym (podczas tych zawodów o ponad pół sekundy poprawiła rekord życiowy, który teraz wynosi 27,05 s) i brązowy na 100 m stylem grzbietowym. Na 50 m grzbietem też awansowała do finału, a w nim uplasowała się tuż za podium. Wśród kobiet zajęła 3 miejsce w klasyfikacji generalnej open.

Dobrze spisali się też dwaj pozostali zawodnicy MAL WOPR. Dawid Patoka na 50 m stylem dowolnym ustanowił swój nowy rekord życiowy (28,08 s), a na tym samym dystansie w stylu grzbietowym był czwarty z czasem 32,68 s. Kamil Czarnota osiągał wyniki zbliżone do swoich rekordów; najlepsze miejsce (8) zajął na 100 m stylem dowolnym.