Pływanie. MAL WOPR na zawodach ligi wojewódzkiej. Rywalizowali młodzicy i dzieci

red.
Startami w Chojnicach i Słupsku pływacy MAL WOPR rozpoczęli zmagania w Lidze Województwa Pomorskiego. Relację nadesłała Iwona Ciecholewska, trenerka malborskiego klubu.

W minioną sobotę (8.02.2020 r.) trzynaścioro zawodników malborskiego klubu z kategorii młodzika rywalizowało w gronie 202 pływaków na pływalni w Chojnicach.
Wśród młodzików trzynastoletnich najlepiej spisał się Igor Jastrzębski, który dwukrotnie poprawił swoje rekordy życiowe i zajął 20 lokatę na 57 sklasyfikowanych zawodników. W kategorii o rok młodszej z jedną życiówką i 18 miejscem na 51 rywalizujących pływaków zakończył zmagania Sławomir Szpaczyński. Dwie najlepsze dziewczęta zajęły z kolei 23 miejsce i zaliczyły po jednym rekordzie życiowym. Michalina Zielska rywalizowała z 43 pływaczkami w swoim wieku, zaś Anna Czerwińska startowała w gronie 33 zawodniczek.

Z dwoma rekordami życiowymi wyjechał z Chojnic Antoni Rozalewicz, a po jednym wywalczyli Patryk Grapentyn, Olaf Gwiazdowski, Agata Kupińska, Cyprian Piróg, Zuzanna Suska i Nikola Zborowska. W zawodach młodzików wzięli też udział Dawid Patoka i Patryk Gross, jednak choroba przeszkodziła im w dobrym starcie. Należy jednak pochwalić ich postawę i chęć walki. Dawid przyjechał na zawody chory, zaś Patryk stawił się na starcie po przerwie w treningach. W kategorii młodzika malborscy pływacy uplasowali się na dobrej, 9 lokacie w zestawieniu 16 pomorskich klubów.

W niedzielę do Słupska wyjechało pięcioro pływaków z najmłodszej kategorii dzieci, gdzie startowało 189 zawodników z 13 pomorskich klubów.

Najlepszy malborski pływak w najmłodszej kategorii wiekowej przyjechał do Słupska po chorobie. Kacper Patoka, bo o nim mowa, mimo nie najlepszego samopoczucia spisał się bardzo dobrze. O ułamek sekundy przegrał medal na dystansie 50 m stylem dowolnym. Zajął, co prawda, 6 lokatę, ale warto wspomnieć, że cała pierwsza szóstka pływaków uzyskała na mecie 36 sekundy. O medalach decydowały dziesiętne sekundy.

Nasz pływak zajął też doskonałą lokatę w klasyfikacji generalnej, uplasował się bowiem na 9 miejscu w gronie 55 pływaków. Kolejna runda ligi to starty w znacznie bardziej lubianych przez Kacpra konkurencjach, liczymy więc na przesunięcie się w górę w klasyfikacji 10-latków.

Bardzo dużo radości przysporzyły wszystkim dwa starty dziesięcioletniej Olivii Sawickiej, która staje się bardzo obiecującą pływaczką. Olivia zajęła 11 miejsce w gronie 40 najmłodszych pływaczek. Nieco dalej w klasyfikacji zawodniczek 11-letnich uplasowała się z kolei Hania Rozalewicz, która musiała zadowolić się miejscem 33. W Słupsku walczyli też Jan Pindel i Oliwia Bieniecka, którzy uzyskiwali wyniki zbliżone do swoich rekordów życiowych.

Pierwsze starty malborskich pływaków można uznać za udane. Cieszy ambicja i zaangażowanie naszych zawodników. Jako kolejni już za tydzień staną do walki najstarsi, juniorzy. W najbliższą sobotę wyjadą do Gdańska, gdzie będą walczyć o kolejne punkty Ligi Pływackiej Województwa Pomorskiego.

Tekst: Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR