Polski Cukier Pomezania - Sokół Kościerzyna 31:25. Malborczycy coraz bliżej barażów [ZDJĘCIA]

W 24 kolejce w grupie A I ligi szczypiorniści Polskiego Cukru Pomezanii podejmowali w derbach Pomorza drużynę Sokoła Kościerzyna. Gospodarze zdobyli cenne punkty w świetle walki o superligę.

Malborczycy dobrze weszli w ten mecz, bo prowadzili już 3:0 po trafieniach Mateusza Wiaka, Mateusza Hanisa i Macieja Suwisza. W kolejnych minutach przewaga stopniała, a w 12 minucie goście po raz pierwszy objęli prowadzenie po rzucie Michała Janusiewicza (5:6). Potem walka toczyła się bramka za bramkę aż do 22 minuty. Od stanu 10:11 podopieczni trenera Igora Stankiewicza fatalnie tracili piłkę w ataku, nie trafiali z dobrych pozycji lub rzucali z nieprzygotowanych i w efekcie przegrywali już... 10:15.

- W tym momencie zwyczajnie czułem złość, bo przecież dobrze rozpoczęliśmy mecz - mówi Igor Stankiewicz. - Tutaj muszę powiedzieć o Maćku Suwiszu, który aż do tego momentu grał bardzo dobrze, ale potem zaczął popełniać błędy w ataku.

Na szczęście, jeszcze przed przerwą malborczycy wzięli się ostro do pracy i odrobili stratę, doprowadzając do remisu 15:15. Rzucali Mateusz Wiak, Łukasz Cieślak z karnego i aż trzykrotnie Michał Potoczny, który skutecznie zastąpił Macieja Suwisza w akcjach ofensywnych. Takim wynikiem skończyła się pierwsza część spotkania.

- W szatni nie było gorąco. Po prostu rzeczowo i konkretnie wyjaśniłem chłopakom, co mamy robić od początku drugiej połowy - mówi trener Stankiewicz.

Szczypiorniści wprowadzili w życie wskazówki, poszli za ciosem i wypracowali 5-bramkową przewagę - 22:17 w 41 minucie i 23:18 w 43 min (w obu przypadkach trafienia Mateusza Hanisa), ale Sokół doszedł Pomezanię na trzy, w pewnym momencie nawet na dwie bramki. Gospodarze opanowali sytuację, a później przewaga już tylko rosła aż do 30:23 i 31:23 (dwie bramki Macieja Suwisza). Dwa ostatnie trafienia należały do gości (Łukasz Szala i Bartosz Kuczyński). Malborczycy po zwycięstwie 31:25 dopisali na swoje konto dwa bardzo ważne punty w kontekście walki o udział w barażach o superligę.

Wiceliderowi z Malborka (36 pkt) brakuje już tylko 2 punktów, by utrzymać 2 pozycję w tabeli i zapewnić sobie miejsce w barażach o superligę. Trzeci Piotrkowianin wygrał w 24 kolejce u siebie 30:26 z Warmią Olsztyn i ma na koncie 34 "oczka". Polski Cukier Pomezania w następnej serii spotkań zagra na wyjeździe ze świeżo upieczonym superligowcem, KPR Legionowo. Jeżeli malborczycy zwyciężą, będą już mieli w garści udział w barażach dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich meczów z Piotrkowianinem.

Jeśli Pomezania - odpukać - przegra lub zremisuje w Legionowie (pytanie jeszcze, jak poradzi sobie Piotrkowianin w Lesznie), o wszystkim może decydować ostatni pojedynek sezonu zasadniczego, w którym malborska drużyna podejmie Meble Wójcik Elbląg 29 kwietnia (środa) o godz. 19.

Polski Cukier Pomezania - Sokół Kościerzyna 31:25 (15:15)

Polski Cukier Pomezania: R. Kądziela - Suwisz 6, Wiak 6, Potoczny 5, Dukszto 5, Hanis 4, Cieślak 2, Maluchnik 2, Miedziński 1 oraz Baraniak. Kary: 4 minuty. Karne: 2/2.

Sokół Kościerzyna: Pieńczewski - M. Reichel 6, Janusiewicz 6, Lisiewicz 4, Szala, Czaja 2, Ringwelski 1, T. Bronk 1, Kuczyński 1 oraz A. Bronk, Piechowski. Kary: 8 minut. Karne: 0/0.