Polski Cukier Pomezania wygrała w PP ze Spójnią Gdynia

Szczypiorniści Polskiego Cukru Pomezanii Malbork grają dalej w wojewódzkiej fazie Pucharu Polski. W środowy wieczór pokonali innego pierwszoligowca, Kar-Do Spójnię Gdynia 28:27 (10:15).

Do 24 minuty było to bardzo wyrównane spotkanie. Gospodarze po rzucie Michała Gryza przegrywali wówczas 10:12, ale końcówka należała do gości, którzy zdobyli trzy bramki z rzędu i podopieczni trenera Igora Stankiewicza schodzili na przerwę w niekomfortowej sytuacji.

Drugą połowę malborczycy rozpoczęli jednak w pięknym stylu, trafiając aż 6 razy z rzędu (16:15). W 42 minucie przyjezdni wyrównali na 16:16. Minutę później na 17:16 rzucił Szymon Nowaliński i gospodarze nie oddali prowadzenia już do końca spotkania. W 59 minucie po rzucie Leszka Michałowa prowadzili 28:25, potem stracili dwie bramki, które już nie miały żadnego znaczenia.

Polski Cukier Pomezania zagra więc w finale wojewódzkim Pucharu Polski. Przeciwnikiem będzie zwycięzca meczu Wybrzeże Gdańsk - Sokół Browar Kościerzyna, który odbędzie się 30 września.

Polski Cukier Pomezania: Kochański - Gryz 7, Michałów 6, Cieślak 4, Nowaliński 4, Cielątkowski 2, Jędryszek 2, Boneczko 2, Dukszto 1, Perwenis, Dawidowski, Nawrocki. Kary: 8 minut. Karne: 1/1.