Pomezania Malbork przegrała z Rodłem. Grom na remis...

Pomezania Malbork przegrała na wyjeździe 1:5 z czwartoligowym Rodłem Kwidzyn w kolejnym sparingu przed inauguracją rundy wiosennej V ligi.

Jak informuje malborski klub na swoim profilu Facebook, gra Pomezanii do 60 minuty i wyniku 1:1 wyglądała dobrze. Potem sytuacja się zmieniła, na co miały na pewno kontuzje piłkarzy Pomezanii. Mimo gry fair-play z obu stron malborczycy schodzili z boiska z powodu kontuzji, głównie mięśniowych.
- Urazów doznali: Rychlik, Dryjas, Jurczyk i Kielar. Dołączyli do kontuzjowanych już wcześniej Jabłońskiego, Wojtysiaka, Daukszysa i Jelenia. Ta sytuacja wymusiła, że przez 25 minut w ataku zagrał bramkarz Kacprowicz. Kontuzje niestety bardzo martwią, a za dwa tygodnie liga... - informuje Pomezania Malbork.

Pomezania grała w składzie: Kacprowicz (46 Fulara) - Cicherski, Kielar (60 Ratajczyk), Wilk, Owsianik, Rychlik (30 Jurczyk), Gdela, Ziemak, Marszałek (46 Dryjas), Sobieraj (46 Kobyliński), Konwa (46 Truszczyński).

***
W sobotę (5 marca) sparing zagrał też Grom Nowy Staw... i znów go zremisował. Po remisach z Centrum Pelplin (2:2), Wierzycą Pelplin (3:3) i Powiślem Dzierzgoń (3:3) przyszedł remis 2:2 z Zatoką Braniewo. Mecz odbył się na boisku ze sztuczną murawą w Malborku.