Pomezania Malbork rozegrała pierwszy sparing. Porażka z Olimpią Sztum na początek

Pomezania Malbork rozegrała pierwszy sparing przed nowym sezonem IV ligi. Podopieczni trenera Bogdana Kazojcia przegrali w Sztumie z Olimpią 1:4 (1:1).

Pomezania Malbork dopiero co rozpoczęła treningi przygotowujące do nowego sezonu IV ligi (we wtorek 16 lipca), a dzień później (17 lipca) rozegrała pierwszy sparing. Spotkanie zostało rozegrane w Sztumie, a rywalem była miejscowa Olimpia.

Redakcja portalu pomezania.pl umieściła na swojej stronie krótką relację z tego spotkania: Pomezania objęła prowadzenie już w 6 minucie po strzale z rzutu karnego Adama Cicherskiego, jednak już 6 minut później wyrównał niezawodny Wojciech Wilmański. W drugiej połowie Bogdan Kazojć wprowadził siedmiu zmienników, którzy okazali się nieco słabsi i po "głupich" bramkach Olimpia pewnie wygrała to spotkanie. Jednak trzeba przyznać, że widać było, która drużyna rozpoczęła szybciej treningi.

Pomezania grała w składzie: Skopiak - Cicherski, Piechota, Wilk, Owsianik, Gdela, Daukszys, Wojtysiak, Dryjas, Kobyliński, Sobieraj oraz Miszta, Ratajczyk, Kielar, Grześkowiak, Jurczyk, Linda, Bełz.

Przed serią meczów sparingowych trener Bogdan Kazojć zaznaczał, by nie patrzeć na wyniki gier kontrolnych, bo te nie będą pokazywały jeszcze rzeczywistej formy i potencjału drużyny.

Co ciekawe, trenerem IV-ligowej Olimpii Sztum od poniedziałku jest Wojciech Barnat, były zawodnik Pomezanii i Olimpii, a także prezes i trener Akademii Piłkarskiej Malbork.

Kolejnym sparingpartnerem Pomezanii będzie Rodło Kwidzyn. Mecz zostanie rozegrany w sobotę w Kwidzynie.