Pomezania Malbork zakończyła sezon w V lidze zwycięstwem z Chojniczanką II [ZDJĘCIA]. Nie udało się awansować

W ostatniej kolejce V ligi w tym sezonie Gwieździe Karsin nie powinęła się noga. Malborska Pomezania wygrała natomiast 3:0 z Chojniczanką II Chojnice, ale to nie wystarczyło.

Wszystkie mecze ostatniej kolejki V ligi rozpoczęły się o godz. 15. Malborczycy na bieżąco sprawdzali, co się dzieje w Sadlinkach, gdzie Spójnia walcząca o utrzymanie grała z Gwiazdą Karsin. Pomezania i Gwiazda miały tyle samo punktów, więc oprócz własnego zwycięstwa z rezerwami Chojniczanki potrzebna była "pomoc" Spójni. Ale drużyna z Karsina nie pozostawiła nikomu złudzeń. Wygrała 6:0 i awansowała do IV ligi dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań z malborczykami.

Pomezania w sobotę swoje zrobiła, ale w skali sezonu to było za mało. Niemniej, z Chojniczanką II rozegrała bardzo dobry mecz. Prowadzenie objęła w 37 minucie po akcji Piotra Sobieraja lewą stroną i dośrodkowaniu spod linii końcowej, w polu karnym nogę dostawił Maciej Bełz i piłka wpadła przy dalszym słupku.

W 49 minucie Sobieraj przeprowadził kolejny rajd swoją stroną; tym razem sam go wykończył uderzeniem w długi róg. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i było 2:0. W 56 minucie wynik ustalił Tomasz Jeleń z rzutu wolnego, strzelając nad murem, nad bramkarzem i obijając poprzeczkę.

Pomezania: Pelcer - Sobczyński, Kielar, Jeleń, Owsianik - Sobieraj (62 Marendowski), Ziemak (67 Jurczyk), R. Galeniewski, Dryjas (67 Gdela) - Bełz, Szoska (46 Korynt).

Malborczycy skończyli sezon na drugim miejsce z 74 pkt.