Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiat malborski. Dzielnicowi, czyli policjanci "pierwszego kontaktu". Doszło do niewielkich zmian w rejonach

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
W powiecie malborskim doszło do niewielkich przesunięć dzielnicowych pomiędzy rejonami. Pewnie nie wszyscy mieszkańcy zdążyli to zauważyć. W galerii powyżej można sprawdzić, kto jest policjantem "pierwszego kontaktu" w poszczególnych rewirach.

O doborze na stanowisko dzielnicowego powinny decydować doświadczenie zawodowe oraz predyspozycje osobowe. Jako policjant „pierwszego kontaktu” ten funkcjonariusz powinien mieć wiedzę nie tylko „typowo policyjną”, ale także z zakresu socjologii, psychologii, resocjalizacji i pedagogiki oraz prawa. Musi posiadać również umiejętności łatwego nawiązywania kontaktu z ludźmi oraz wzbudzać zaufanie w społeczeństwie.

Do dzielnicowych można zwrócić się o pomoc lub przekazać informacje dotyczące zagrożeń. Oni wspólnie z mieszkańcami diagnozują lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

12 dzielnicowych w powiecie malborskim

Do zespołu dzielnicowych KPP Malbork przypisanych jest ośmiu funkcjonariuszy, w tym dwóch działa na terenie gminy Miłoradz i gminy Malbork. Pozostali mają w swojej pieczy miasto. Pracę ich wszystkich nadzoruje kom. Tomasz Czerwiński, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji: tel. 47 74 22 831, e-mail: [email protected].

Odrębny zespół dzielnicowych funkcjonuje w nowostawskim komisariacie. Po jednym policjancie przypisanych jest do miasta Nowy Staw, terenów wiejskich gminy Nowy Staw oraz gminy Lichnowy. Ich pracę nadzoruje asp. Marcin Dąbrowski, kierownik Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji.

Jeden policjant "pierwszego kontaktu" ma pod opieką gminę Stare Pole. I tutaj doszło do zmiany. Nowym dzielnicowym został asp. Przemysław Chrust.

W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 112

W galerii powyżej można sprawdzić rejony działania dzielnicowych, numery telefonów i adresy e-mail do kontaktu.

- Podane adresy mailowe nie służą do składania zawiadomienia o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów. Dzielnicowi odbierają pocztę i telefony komórkowe w godzinach swojej służby. W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 112 lub do dyżurnego komendy (tel. 47 74 22 8 22) po informacje odnośnie możliwości i form kontaktu z dzielnicowym - informuje KPP Malbork.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto