Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiat malborski. Mapa zagrożeń w 2019 roku. Mieszkańcy korzystają z tego narzędzia

rk
Prawie 900 zgłoszeń nanieśli w ubiegłym roku mieszkańcy powiatu malborskiego na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Potwierdziło się, jak wynika z danych policji, niespełna 40 procent tych sygnałów.

Malborscy policjanci zebrali dane na temat tego, jak w 2019 roku działało interaktywne narzędzie do kontaktu z mieszkańcami, czyli Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- W powiecie malborskim zgłoszono 887 zagrożeń. Aby wyeliminować sygnalizowane przez mieszkańców problemy, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego i Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji byli wysyłani we wskazane rejony. Potwierdzili 351 zagrożeń – wyjaśnia asp. Sylwia Kowalewska, rzeczniczka prasowa KPP Malbork.

Najwięcej zgłoszeń, bo aż 626 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Drogówka, prócz swoich rutynowych kontroli, zjawiała się również w miejscach wskazywanych na mapie, co kończyło się zarówno mandatami, jak i wnioskami o ukaranie do sądu w przypadku kierowców, którzy odmówili przyjęcia kary.

Pozostańmy przy zmotoryzowanych. 69 zgłoszeń poprzez mapę związanych było z nieprawidłowym parkowaniem, 20 - z niewłaściwą infrastrukturą drogową.

- W potwierdzonych przypadkach dotyczących niewłaściwej infrastruktury drogowej i nieprawidłowego parkowania, które związane były z niewystarczającą liczbą miejsc parkingowych lub złą organizacją ruchu drogowego, policjanci wystosowali wnioski m.in. do Urzędu Miasta Malborka, GDDKiA oraz Starostwa Powiatowego w Malborku z prośbą o usunięcie tych nieprawidłowości – informuje asp. Sylwia Kowalewska.

Wnioski o naprawę nawierzchni dotyczyły ulic Zakopiańskiej, Dąbrówki, Kotarbińskiego i Pasteura. Zawnioskowali też o stworzenie dodatkowych miejsc parkingowych na ulicy Smoluchowskiego, a także o zmianę organizacji ruchu w miejscach zagrożonych na ul. Żuławskiej i al. Wojska Polskiego.

65 wskazań na mapie dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach publicznych, a pozostałe m.in. zbierania się małoletnich zagrożonych demoralizacją, aktów wandalizmu i bezdomności.

W powiecie malborskim Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została wdrożona 1 lipca 2016 r.

- Od początku jej działania mieszkańcy powiatu malborskiego aktywnie włączyli się w poprawę bezpieczeństwa lokalnego. Od 1 lipca 2016 roku do 31 grudnia 2019 roku w powiecie malborskim zgłoszono 2237 zagrożeń, z czego policjanci potwierdzili 797. Te społeczne sygnały policjanci wykorzystują również przy tworzeniu analizy stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego – wyjaśnia asp. Sylwia Kowalewska.

Mapa pomaga ustalić problemy najbardziej uciążliwe dla mieszkańców. W wyniku analizy tego interaktywnego urządzenia w ub. roku zostały przeprowadzone debaty policyjne z mieszkańcami m.in. w Nowym Stawie i w Miłoradzu.

Mapę można znaleźć m.in. na stronie internetowej KPP Malbork >>> TUTAJ

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto