Powiat malborski. Porażki Delty i AP w A-klasie, a w najniższej lidze kolejne zwycięstwo Lisovii

Konrad Sosiński Fotografia
Delta Miłoradz i AP Malbork w 7 kolejce A-klasy nie sprostały drużynom z powiatu kwidzyńskiego i zanotowały spadek w tabeli grupy czwartej.

Delta Miłoradz grała na wyjeździe z Rodłem Kwidzyn, które w tym sezonie najwyraźniej ma apetyt na awans (obecnie 3 miejsce). Goście szybko stracili bramkę, ale do wyrównania doprowadził Michał Ochmiński (22). Przed przerwą padły jeszcze trzy gole. Rodło trafiło dwukrotnie w krótkim odstępie czasu między 32 a 35 minutą, ale miłoradzanie zdołali jeszcze zdobyć bramkę „do szatni” za sprawą Łukasza Lehle (45). Sytuacja gości jeszcze bardziej się poprawiła w 67 minucie, gdy gola strzelił Filip Wądołowski. Niestety, gospodarze zdobyli czwartą bramkę i wygrali 4:3.

Po tej porażce Delta (10 pkt) spadła na 9 miejsce. W następnej kolejce spotka się u siebie 9 października o godz. 15 z Mewą Gniew.

AP Malbork na wyjeździe dostał srogą lekcję od spadkowicza z V ligi, Pogoni Prabuty. Malborczycy przegrali 0:7. Zajmują obecnie 12 miejsce w 14-zespołowej tabeli (6 pkt). W 8 kolejce zagrają u siebie 10 października o godz. 13 ze Świtem Radostowo. Bardzo ważne spotkanie, bo rywale są na 13 pozycji (4 pkt).

• Błękitni Kmiecin – Orzeł Ząbrowo 14:0

Świetnie w tym sezonie spisuje się Lisovia, która z 19 pkt zajmuje 1 miejsce. Druga lokata, także promowana awansem, należy obecnie do Błękitnych Kmiecin (17 pkt), a taki sam dorobek ma trzeci Bałtyk Sztutowo. Gryf i Pomezania II mają po 13 pkt.