Powiat malborski. Radni zbiorą się w piątek na zdalnym posiedzeniu. W porządku obrad zmiana na stanowisku skarbnika

Anna Szade
Anna Szade
Radosław Konczyński
W piątek (24 września 2021 r.) o godz. 13 rozpocznie się posiedzenie Rady Powiatu Malborskiego. To 25 posiedzenie zostało zwołane w trybie zdalnym, czyli będzie je można obserwować wyłącznie w sieci.

Każda sesja Rady Powiatu Malborskiego, bez względu na to, czy odbywa się w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego, czy też zdalnie, jest transmitowana. Relację można śledzić na oficjalnym kanale Powiat Malbork dostępnym na platformie YouTube.
Najbliższe posiedzenie powiatowych radnych odbędzie się w piątek (24 września). Początek o godz. 13.

Jednym z punktów obrad będzie odwołanie dotychczasowego skarbnika powiatu. Lucyna Bednarska została powołana na to stanowisko 8 czerwca 2020 r., zastępując przechodzącą wówczas na emeryturę Annę Załęską.
Czym podyktowana jest obecna zmiana? Lucyna Bednarska od 1 października będzie skarbnikiem powiatu sztumskiego. Decyzję w tej sprawie tamtejsi radni podjęli już 30 sierpnia. To jej powrót, wcześniej zajmowała już to stanowisko. Sama zrezygnowała w 2019 r., tłumacząc decyzję brakiem możliwości współpracy z ówczesnym Zarządem Powiatu. Jego skład zmienił się w ostatnich miesiącach,1 czerwca starostą został Leszek Sarnowski. Po tych roszadach Lucyna Bednarska znów będzie pracować w sztumskim starostwie.

Kto będzie zajmował się finansami powiatu malborskiego, radni zdecydują jeszcze podczas piątkowej sesji. Kandydaturę nowego skarbnika oficjalnie przedstawi starosta Mirosław Czapla.

Oto, co jeszcze znalazło się w porządku piątkowych obrad:

 1. Otwarcie obrad sesji.
 2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
 3. Przyjęcie porządku obrad.
 4. Przyjęcie protokołu z XXIV sesji Rady Powiatu Malborskiego.
 5. Informacja z międzysesyjnej pracy Zarządu Powiatu.
 6. Interpelacje i zapytania.
 7. Analiza oświadczeń majątkowych złożonych za 2020 rok.
  7a. członków Zarządu Powiatu, sekretarza powiatu, skarbnika powiatu, kierowników jednostek organizacyjnych powiatu oraz osób wydających decyzje administracyjne w imieniu starosty - referuje Mirosław Czapla, starosta powiatu.
  7b. radnych Rady Powiatu Malborskiego - referuje Krzysztof Osijewski, przewodniczący Rady Powiatu.
 8. Sprawozdanie z działań podejmowanych na terenie Nadzoru Wodnego w Elblągu na obszarze powiatu malborskiego za rok 2020 - referuje Krzysztof Czeszejko - Sochacki, kierownik Nadzoru Wodnego w Elblągu.
 9. Sprawozdanie z działań podejmowanych na terenie Nadzoru Wodnego w Malborku na obszarze powiatu malborskiego za rok 2020 - referuje Sławomir Szymański, p.o. kierownika Nadzoru Wodnego w Malborku.
 10. Sprawozdanie z działań podejmowanych na terenie Nadzoru Wodnego w Nowym Dworze Gdańskim na obszarze powiatu malborskiego za rok 2020 - referuje Sławomir Szymański, kierownik Nadzoru Wodnego w Nowym Dworze Gdańskim.
 11. Sprawozdanie z działań podejmowanych na terenie Nadzoru Wodnego w Tczewie na obszarze powiatu malborskiego za rok 2020 -referuje Grzegorz Brzozowski, kierownik Nadzoru Wodnego w Tczewie.
 12. Informacja o naborze do szkół ponadpodstawowych oraz placówek kształcenia specjalnego i praktycznej nauki zawodu - rok szkolny 2021-2022 - referuje Stanisław Sumowski, dyrektor Wydziału Edukacji.
 13. Podjęcie uchwały rady powiatu w sprawie udzielenia w 2021 roku pomocy finansowej Gminie Lichnowy - referuje Stanisław Sumowski, dyrektor Wydziału Edukacji.
 14. Podjęcie uchwały rady powiatu zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zadań i wysokości środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych na poszczególne zadania w 2021 roku - referuje Patryk Pawłowski, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.
 15. Podjęcie uchwały rady powiatu w sprawie ustalenia wysokości opłat za usunięcie pojazdów z dróg powiatu malborskiego i ich przechowywanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w razie odstąpienia od usunięcia pojazdu z drogi obowiązujących w 2022 r. - referuje Roman Procyk, dyrektor Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg.
 16. Podjęcie uchwały rady powiatu w sprawie ustalenia opłat za usunięcie i przechowywanie statków lub innych obiektów pływających obowiązujących w 2022 r. - referuje Roman Procyk, dyrektor Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg.
 17. Podjęcie uchwały rady powiatu w sprawie pozbawienia kategorii drogi powiatowej części drogi powiatowej nr 2902G przebiegającej na terenie Powiatu Malborskiego w Gminie Miłoradz, odcinek od skrzyżowania w m. Miłoradz do granicy administracyjnej Gminy Miłoradz z Gminą Malbork - referuje Karol Gumprecht, dyrektor Wydziału Infrastruktury i Inwestycji.
 18. Podjęcie uchwały rady powiatu w sprawie pozbawienia kategorii drogi powiatowej części dróg powiatowych drogi nr 2902G przebiegającej na terenie Powiatu Malborskiego w Gminie Malbork, odcinek od granicy administracyjnej Gminy Malbork z Gminą Miłoradz do m. Kraśniewo oraz drogi 2928G przebiegającej na terenie Powiatu Malborskiego w Gminie Malbork, odcinek od km 0+000 do granicy z Gminą Nowy Staw - referuje Karol Gumprecht, dyrektor Wydziału Infrastruktury i Inwestycji.
 19. Podjęcie uchwały rady powiatu w sprawie pozbawienia kategorii drogi powiatowej części drogi powiatowej nr 2928G przebiegającej na terenie Powiatu Malborskiego w Gminie Nowy Staw, odcinek od granicy administracyjnej z Gminą Malbork do wału w m. Półmieście - referuje Karol Gumprecht, dyrektor Wydziału Infrastruktury i Inwestycji.
 20. Podjęcie uchwały rady powiatu w sprawie pozbawienia kategorii drogi powiatowej dróg powiatowych: nr 2933G Letniki - Stare Pole, nr 2930G Królewo - Janówka - Kaczynos przebiegających na terenie Powiatu Malborskiego w Gminie Stare Pole - referuje Karol Gumprecht, dyrektor Wydziału Infrastruktury i Inwestycji.
 21. Podjęcie uchwały rady powiatu w sprawie pozbawienia kategorii drogi powiatowej drogi powiatowej nr 2915G rz. Wisła –Boręty przebiegającej na terenie Powiatu Malborskiego w Gminie Lichnowy - referuje Karol Gumprecht, dyrektor Wydziału Infrastruktury i Inwestycji.
 22. Informacja o przebiegu wykonania budżetu Powiatu Malborskiego za I półrocze 2021 roku - referuje Lucyna Bednarska, skarbnik powiatu.
  22a. Uchwała Nr 154/p119/B/III/21 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku z dnia 1 września 2021r. w sprawie opinii o przedłożonej przez Zarząd Powiatu Malborskiego informacji o przebiegu wykonania budżetu za pierwsze półrocze 2021 roku.
 23. Informacja o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej, w tym o przebiegu realizacji przedsięwzięć Powiatu Malborskiego za I półrocze 2021 roku - referuje Lucyna Bednarska, skarbnik powiatu.
 24. Podjęcie uchwały rady powiatu o zmianie uchwały Nr XX/168/2020 Rady Powiatu Malborskiego z dnia 29 grudnia 2020 roku w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Malborskiego na 2021 rok - referuje Lucyna Bednarska, skarbnik powiatu.
 25. Podjęcie uchwały rady powiatu w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Malborskiego na lata 2021-2033 - referuje Lucyna Bednarska, skarbnik powiatu.
 26. Podjęcie uchwały rady powiatu w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego w roku 2021 - referuje Lucyna Bednarska, skarbnik powiatu.
 27. Sprawozdanie z kontroli przeprowadzonej w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Dębinie w zakresie działalności placówki - referuje Marek Rukat, przewodniczący Komisji Rewizyjnej
 28. Podjęcie uchwały rady powiatu w sprawie rozpatrzenia skargi na postępowanie Starosty Powiatu Malborskiego w sprawie uciążliwości odorowej Biogazowni Rolniczej w miejscowości Tragamin - referuje Tomasz Rażewski, przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.
 29. Podjęcie uchwały rady powiatu w sprawie odwołania Skarbnika Powiatu Malborskiego - referuje Mirosław Czapla, starosta powiatu.
 30. Podjęcie uchwały rady powiatu w sprawie powołania Skarbnika Powiatu Malborskiego - referuje Mirosław Czapla, starosta powiatu.
 31. Informacja Przewodniczącego o złożonych interpelacjach, zapytaniach radnych i udzielonych odpowiedziach oraz wniesionych skargach, wnioskach i petycjach.
 32. Wolne wnioski i oświadczenia.
 33. Zamknięcie obrad XXV sesji Rady Powiatu Malborskiego.

W czwartek (23 września) wspólne posiedzenie odbędą: Komisja Gospodarki, Budżetu, Komisja Edukacji, Kultury i Sportu oraz Strategii Rozwoju Powiatu, Komisja Polityki Prorodzinnej, Społecznej i Ochrony Zdrowia, Komisja Bezpieczeństwa Publicznego, Transportu i Komunikacji.
Radni przede wszystkim opiniować będą projekty uchwał przygotowane na piątkową sesję.

Powiat malborski. Oświadczenia majątkowe radnych. Co wykazal...

Czy technologie niszczą psychikę dzieci?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie