Przybędzie stoisk na bulwarze im. Macieja Kilarskiego w Malborku. Miasto wyznaczyło miejsca na handel, gastronomię i pamiątki

Anna Szade
Anna Szade
Na bulwarze im. Macieja Kilarskiego w sezonie turystycznym ma być więcej stoisk z gastronomią i pamiątkami.
Na bulwarze im. Macieja Kilarskiego w sezonie turystycznym ma być więcej stoisk z gastronomią i pamiątkami. Radosław Konczyński
Aż na pięć lat miasto chce wydzierżawić 23 punkty handlowe na bulwarze im. Macieja Kilarskiego w Malborku. Będą też mobilne stoiska, w sezonie na których mają się pojawić tradycyjne wyroby cukiernicze, rzemiosło tworzone na miejscu czy gastronomia. Będzie przetarg. Jaka cena wywoławcza?

Urząd Miasta opublikował we wtorek (31 stycznia) wykaz nieruchomości, które planuje wynająć na bulwarze im. Macieja Kilarskiego w Malborku. Na liście aż 29 pozycji.
23 to typowe punkty handlowe. 20 z nich ma powierzchnię 6,9 m kw., 3 udało się wykroić ciut większych, bo mają 8 m kw.

ZOBACZ TEŻ: Sezonowe punkty handlowe na bulwarze w Malborku. Miasto chce wygospodarować dodatkowe miejsca. Będą rygory dotyczące wyglądu stoisk

W tym przypadku przewidziana jest dzierżawa terenu do pięciu lat. A to dlatego, by handlowcy, którzy zdecydują się na rozstawienie tam swoich stoisk będą musieli dopasować ich wygląd do szczegółowych wytycznych magistratu, a to może kosztować.

Chcemy wszystko ucywilizować, by stoiska były dostosowane do charakteru zamku, by nie były to jakieś zwykłe namioty – tłumaczy Marek Charzewski, burmistrz Malborka.

Teren, który miasto chce przeznaczyć na działalność pod chmurką, jak dotychczas, będzie się niedaleko drewnianego mostu św. Wojciecha. Jak ma to wyglądać, miasto pokazuje na załączonej mapce.

Jak czytamy w opublikowanym ogłoszeniu, kolejne wydzielone dwa miejsca mają być przeznaczone na „mobilne punkty bez możliwości trwałej zabudowy z cukierniczymi wyrobami tradycyjnymi i rzemiosłem tworzonym na miejscu”. Cztery to punkty gastronomiczne, też mobilne. W tym przypadku powierzchnia jest bardzo zróżnicowana, bo najmniejszy placyk ma 6,6 m kw., a największy – 22 m kw. Kto się zdecyduje, podpisze umowę tylko na jeden sezon letni. Tak przynajmniej zakładają władze.

Co ciekawe, bez względu na formę, funkcję czy długość dzierżawy przy każdej z 29 pozycji w tabelce ogłoszenia znajduje się ta sama informacja o kosztach: „Cena wywoławcza czynszu w wysokości brutto 2000 zł za jeden miesiąc”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Strefa Biznesu - Ceny samochodów elektrycznych zaczynają spadać.

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie