Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

PSP Malbork z nowym średnim samochodem, a 11-latek został przekazany druhom z Myszewa

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Zofia Fijas/Urząd Miejski w Nowym Stawie
Komenda Powiatowa PSP w Malborku otrzymała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Dzięki temu dotychczas używany pojazd tej samej kategorii mogła przekazać jednostce OSP Myszewo z gminy Nowy Staw.

OSP Myszewo dostała samochód od Komendy Powiatowej PSP w Malborku

Uroczystość przekazania średniego mercedesa przez PSP Malbork druhom z Myszewa odbyła się w miniony poniedziałek (27 listopada) w kompleksie służb ratowniczych w Nowym Stawie. Klucze zostały symbolicznie przekazane w obecności nadbryg. Piotra Sochy, pomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP oraz kierownictwa malborskiej PSP – komendanta st. kpt. Damiana Tomaszewskiego i jego zastępcy, bryg. Adama Taflińskiego. Stronę „cywilną” oprócz burmistrza Jerzego Szałacha reprezentował wojewoda pomorski Dariusz Drelich. Na uroczystość został też zaproszony Tadeusz Cymański, były poseł, pochodzący z Nowego Stawu.

Mercedes, który otrzymali druhowie z OSP Myszewo, wcześniej przez 11 lat służył malborskim strażakom w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej. Posiada m.in. zbiornik na wodę o pojemności 2500 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 250 l.

CZYTAJ TEŻ: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Malborku z nową autodrabiną

Przekazanie pojazdu było możliwe dzięki temu, że KP PSP Malbork poprzez Komendę Wojewódzką PSP w Gdańsku dostała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki MAN. Jak wyjaśnia mł. asp. Mariusz Wyciszkiewicz, zastępca dowódcy JRG i jednocześnie rzecznik prasowy komendanta powiatowego PSP, nowy pojazd do akcji wykorzystywany jest od minionego czwartku (23 listopada). Samochód kosztował około 1,5 mln zł. Jest wyposażony m.in. w zbiornik na wodę o pojemności 3000 litrów oraz autopompę o wydajności 1600 litrów na minutę.

To kolejny nowy wóz w KP PSP w Malborku. Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku JRG otrzymała samochód specjalistyczny z autodrabiną o wysięgu do 42 metrów (o 5 metrów większym niż poprzednia drabina) oraz koszem ratowniczym o udźwigu 500 kilogramów. Zakup za ponad 3,5  mln złotych był możliwy dzięki środkom finansowym pozyskanym z Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025 oraz środków z zakładów ubezpieczeniowych.

Nieco wcześniej w 2022 roku do malborskiej jednostki trafił też nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy MAN, kupiony za 1 099 620 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto