Puchar Polski. Grom lepszy od Błękitnych, a Pomezania od Powiśla [ZDJĘCIA]. Te drużyny awansowały do 1/8 finału wojewódzkiego PP

Konrad Sosiński Fotografia
W pucharową środę (6 października) Błękitni Stare Pole przegrali na swoim boisku 1:4 z Gromem Nowy Staw i pożegnali się z tymi rozgrywkami. Z kolei Pomezania Malbork pokonała na swoim boisku 3:1 Powiśle Dzierzgoń.

Drużyny z Powiśla i Żuław do tej pory rywalizowały w swoim gronie w Pucharze Polski, na szczeblu malborskiego podokręgu Pomorskiego ZPN. Na placu boju zostały cztery zespoły, które w środę (6 października) spotkały się, by powalczyć o kolejną rundę.

W Starym Polu miejscowi Błękitni (obecnie 5 miejsce w V lidze) podejmowali Grom Nowy Staw (15 m. w IV lidze). Pewnie, że gospodarze myśleli o sprawieniu niespodzianki, ale z biegiem czasu, zwłaszcza w drugiej połowie, przewaga gości nie podlegała dyskusji.

Czwartoligowcy już po kilku minutach objęli prowadzenie, gdy rzut rożny wykonany przez Adriana Polańskiego na bramkę zamienił Bartosz Gutorski. W 20 minucie Błękitni wyrównali po bardzo ładnej akcji. Tomasz Grabowski dośrodkował spod linii bocznej wprost na głowę Mateusza Olesia, który uderzył przy długim słupku; piłka jeszcze skozłowała przed Jakubem Knutem i bramkarz Gromu był bez szans.

W 33 minucie miejscowi protestowali, a nowostawianie się cieszyli, gdy sędzia podyktował rzut karny, dopatrując się faulu na Dawidzie Karczewskim. Etatowym wykonawcą w Gromie jest Krystian Kielar, który z 11 metrów zmylił Kacpra Malewskiego. W 45 minucie płaskim strzałem tuż zza pola karnego Mateusz Niedźwiecki podwyższył wynik na 3:1.

W drugiej połowie mrok zapadał coraz szybciej, padało coraz bardziej, sytuacji zbyt wiele nie było, ale padła jeszcze jedna bramka. W 72 minucie po dośrodkowaniu zdobył ją głową Jakub Ziewiec, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku.

Błękitni: Malewski - Rękawek (46 Kurek), Kotowski, Orłowski, Pinkus (73 Justa) - Oleś (58 Lepczak), Piotrowski, Borowiecki, Rogowski (46 Misarko), Szramka (46 Królikowski) - Grabowski.

Grom: Knut - Bucholc, Kielar, Danielak, Gwóźdź - Polański, Karczewski (75 Janowski), Gutorski, Włodarczyk (71 Ziewiec) - Niedźwiecki (84 Wójtowicz), Staniaszek (78 Konieczka).

Grom awansował do 1/8 finału wojewódzkiego PP. W drugim środowym meczu Pomezania Malbork spotkała się z Powiślem Dzierzgoń. Malborczycy wygrali 3:1 po trzech bramkach Karola Stysia (16, 86 i 89 minuta).