18+

Puchar Polski. Orzeł Malbork - KS Piecobiogaz Murowana Goślina 0:3 [ZDJĘCIA, cz. 1]

Siatkarki Orła Malbork nie sprostały pierwszoligowemu KS Piecobiogaz Murowana Goślina w trzeciej rundzie Pucharu Polski. Rywalki wygrały gładko w trzech setach.

Faworytem niedzielnego spotkania były występujące na zapleczu Orlen Ligi siatkarki KS Piecobiogazu Murowana Goślina. Już pierwsze piłki meczu pokazały, że zawodniczki drużyny przyjezdnej poważnie potraktowały pojedynek pucharowy z drugoligowcem z Malborka. Od początku przejęły inicjatywę, odskoczyły na kilka punktów, a potem spokojnie kontrolowały przebieg seta.

Podobny scenariusz miał każdy z trzech setów tego meczu. Siatkarki Orła starały się, walczyły, ale nie były w stanie przeciwstawić się starszym i bardziej doświadczonym rywalkom. Drużyna z Murowanej Gośliny groźniej zagrywały, skuteczniej atakowały i lepiej broniły. Kilka punktów z rzędu gospodyniom udawało się zdobyć głównie przy zagrywce Małgorzaty Wysockiej.

Przed tym spotkaniem trener Szymon Żołędziewski wyraził nadzieję, że jego młody zespół nie da plamy na tle bardziej doświadczonego przeciwnika. Wstydu nie było, a z porażki siatkarki Orła na pewno wyciągną wnioski, które zaprocentują w przyszłorocznych rozgrywkach młodzieżowych i meczach II ligi.