Puchar Polski. Pomezania Malbork, Grom Nowy Staw i Jurand Lasowice Wielkie grają dalej

Pomezania Malbork, Grom Nowy Staw i Jurand Lasowice Wielkie awansowały do półfinału Pucharu Polski na szczeblu malborskim. W środę (24 września) wygrały swoje mecze w trzeciej rundzie Pucharu Polski.

W 3 rundzie regionalnego Pucharu Polski Pomezania Malbork wygrała na wyjeździe 2:0 z Pogonią Prabuty. W pierwszej połowie gola z rzutu karnego strzelił Adam Cicherski, a w drugiej połowie wynik podwyższył Patryk Galeniewski.

Jurand Lasowice Wielkie ograł 4:0 w Kmiecinie Błękitnych. Dwa gole strzelił Bartłomiej Mańkowski, a po jednym dołożyli Przemysław Geisler i Daniel Kondys.
- W tym meczu zagrali ci, którzy w lidze występowali rzadziej, albo w ogóle. Spisali się bardzo dobrze, mieliśmy dużo okazji strzeleckich i mogliśmy wygrać wyżej - komentuje Tomasz Mazurek, trener Juranda Lasowice Wielkie.

Powody do zadowolenia ma też trener Gromu Nowy Staw Marek Kwiatkowski. Jego zespół pokonał czwartoligową Olimpię Sztum 2:1. Obie bramki zdobył Wojciech Miecznik. Zwycięski gol padł w końcówce spotkania.
- Dla nas najważniejsza jest liga, ale zwycięstwo w Pucharze Polski też cieszy. Awansowaliśmy do półfinału, więc mamy powody do zadowolenia - mówi Marek Kwiatkowski.