Puchar Polski. Pomezania Malbork pozostała w grze jako jedyny reprezentant powiatu malborskiego

W Pucharze Polski na szczeblu podokręgu Malbork została już tylko jedna drużyna z powiatu malborskiego. Chodzi o Pomezanię, która w środę (23 września) wygrała swój mecz w III rundzie i awansowała do kolejnego etapu.

Puchar Polski. Awansowała tylko Pomezania

Piątoligowa Pomezania Malbork zmierzyła się na wyjeździe z A-klasową Deltą Miłoradz i pokonała ją bez większych problemów 4:1. Bramki dla gości zdobyli: Michał Jurczyk (15), Dawid Torłop (43), Michał Marendowski (57) i Konrad Nędza (83). Miłoradzanie honorowego gola strzelili w 90 minucie.

Z pozostałych zespołów z powiatu malborskiego najbliżej awansu do IV rundy był IV-ligowy Grom Nowy Staw. W regulaminowym czasie spotkania z V-ligową Pogonią Prabuty był remis 1:1, a karne lepiej wykonywali prabucianie (4:3).

Nogat był blisko, ale przegrał ze Spójnią

A-klasowy Nogat Malbork spotkał się na płycie głównej Stadionu Miejskiego przy ul. Toruńskiej z V-ligową Spójnią Sadlinki. W drugiej połowie drużyny miały przyjemność pograć przy jupiterach. Malborczycy wcale nie musieli odpaść z PP. Pierwsi w tym meczu stracili bramkę, ale potem dwukrotnie trafił Grzegorz Kulik i zrobiło się 2:1. Niestety, jeszcze przed przerwą goście strzelili dwa gole i prowadzili 3:2. Zanim do tego doszło, zawodnicy Nogatu oddali kilka groźnych strzałów (raz rywali uratowała poprzeczka).

W drugiej połowie Spójnia podwyższyła wynik po sytuacji sam na sam z Kacprem Jachimowskim. Gospodarze nie zamierzali się poddawać. Po dośrodkowaniu Kamila Wrońskiego gola "szczupakiem" strzelił Tadeusz Klein, nominalny bramkarz, ale tu wpuszczony przez trenera Krzysztofa Leszczyńskiego do ataku.
Już w doliczonym czasie gry Nogat stracił piątą bramkę.